اخبار سیاسی

واشنگتن از مذاکره با بغداد در ماه ژوئن به دنبال چیست؟

شماری ازتحلیل گران عراقی مذاکرات میان واشنگتن و بغداد در ماه ژوئن آینده را تلاشی از سوی آمریکا برای دور زدن طرح مصوب مجلس عراق و خریدن زمان بیشتر برای بهانه تراشی های جدید در راستای تداوم اشغالگری توصیف کرده اند.

20 تیر 1399

صبر استراتژیک ایران و ضرورت اقدام اروپا برای حفظ برجام

غلامحسین دهقانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بروکسل، طی مقاله ای که به مناسبت دومین سالگرد خروج آمریکا از برجام در سایت خبرگزاری یورونیوز منتشر گشت، ضمن تشریح ابعاد مالی، سیاسی و امنیتی برجام، بر ضرورت حفظ توازنِ طراحی شده در این سند بسیار مهم توسط...

17 تیر 1399

بازگشایی صحن حرم ها پس از ماه مبارک رمضان، کرونا در جهت کنترل و مهار

وزیر بهداشت با بیان اینکه برنامه ریزی نموده ایم که پس از ماه رمضان صحن های حرم ها را با پروتکل بازگشایی کنیم، گفت: راستا کرونا به سمت کنترل و مهار است.

16 تیر 1399

ماجرای کشف لاشه 15 فقره چک 450 میلیارد تومانی از منزل طبری

پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و متهمان دیگر این پرونده، به ریاست قاضی بابایی در شعبه 5 دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار گردید.

15 تیر 1399

زیرساخت های اینترنتی و لوازم ارتباطی معضل مشترک دانشجویان در آموزش مجازی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت بیان کرد که در بیشتر روستاها زیرساخت های اینترنتی مناسب نیست و دانشجویان ساکن این مناطق در آموزش مجازی و برخط برای تحصیل در ایام کرونایی مشکل ارتباطی دارند.

14 تیر 1399

حرکت رو به جلو فدراسیون بین المللی ورزش زنان برای شروع به کار

به گزارش خبرنگاران، از جمله مجهولات ورزش در سال گذشته، فدراسیون بین المللی ورزش زنان و شروع به کار آن دوباره آن در کشور بود که با وجود گذشت ماه ها از اخذ مصوبه لازم و انجام اقدامات ابتدایی مانند مشخص سرپرست و محل کار، نتوانست فاز اجرایی به خود بگیرد.

12 تیر 1399

برگزاری امتحانات خاتمه ترم چالش پیش روی آموزش عالی

معاون آموزشی وزیر علوم برگزاری امتحانات انتها ترم و برگزاری ترم تابستان را از چالش های پیش روی آموزش عالی در ترم جاری بیان کرد.

11 تیر 1399

همایش هنر، کرونا برگزار می گردد

همایش هنر/کرونا: هنر و بیماری های فراگیر به همت پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران و با همراهی دانشگاه هنر برگزار می گردد.

8 تیر 1399

محدودیت ها بر سر راه عملیات های نظامی نیروهای خارجی در افغانستان برداشته می شود

خبرنگاران: جان کمبل فرمانده نیروهای ایساف در افغانستان، گفت: ممنوعیت انجام حملات شبانه، عملیات های هوایی و بکارگیری سلاح های سنگین در عملیات های نظامی در مناطق مسکونی توسط نیروهای خارجی که کرزی اعمال کرده بود، برداشته می شود.

3 تیر 1399

میزان آلودگی موتورسیکلت 18 برابر خودرو

بیش از هفت میلیون موتورسیکلت فرسوده در کشور وجود دارد و این در حالی است که میزان انتشار آلاینده هر موتورسیکلت، بیش از 18 برابر یک خودروی سبک است که همین مساله لزوم برقی کردن موتورسیکلت را نشان می دهد.

2 تیر 1399

برنامه ریزی کاخ سفید برای دست دادن روحانی و اوباما در راهروی سازمان ملل

خبرنگاران: کاخ سفید امیدوار است رؤسای جمهور دو کشور در ساختمان سازمان ملل با یکدیگر دست بدهند، اما امکان یک ملاقات کامل به هیچ وجه وجود ندارد.

2 تیر 1399

ساخت مسکن مناسب و ارزان قیمت از سیاست های جدی دولت است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: ساخت مسکن مناسب و ارزان قیمت برای افراد فاقد مسکن از جمله سیاست های اصلی دولت است که با همکاری و مشارکت مجموعه هایی همچون ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در حال اجراست.

1 تیر 1399

تشکیل جلسه ساماندهی ترخیص کالا های اساسی در گمرکات کشور به ریاست جهانگیری

جلسه ساماندهی ترخیص کالا های اساسی در گمرکات کشور به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

30 خرداد 1399

ضرورت تصویب قوانین مناسب در مجلس یازدهم برای تسهیل شرایط کسب و کار

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این که شیوع کرونا فشار مضاعفی را بر صنایع وارد کرده است، خواستار تسهیل شرایط تولید شد و گفت: مجلس یازدهم باید دراین راستا قوانین مناسبی را به تصویب برساند.

29 خرداد 1399

دیده بان حقوق بشر: اگر زندانی ها آزاد نشوند، زندان های بحرین کانون کرونا می شوند

معاون مدیر منطقه آسیا در دیده بان حقوق بشر از منامه خواست در پی شیوع ویروس کرونا، زندانی های این کشور را آزاد کند.

28 خرداد 1399

انتها معین حق مسکن کارگران به کجا رسید؟

به گزارش خبرنگاران، علیرضا حیدری نماینده کارگران در شورای عالی کار، درباره آخرین اخبار از تشکیل جلسه شورای عالی کار گفت: پس از لغو جلسه هفته گذشته شورای عالی کار که قرار بود با عنوان آنالیز مولفه های مزدی حق مسکن کارگران تشکیل گردد، دعوتنامه جدیدی به...

27 خرداد 1399

خبرنگاران مقابله با کرونا در بیمارستان ها پر هزینه است

یاسوج- خبرنگاران - معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مقابله با بیماری کرونا در بیمارستان ها بسیار پرهزینه است به گونه ای که برای یک بیمار در هر روز، بیمه ها یک میلیون و 830 هزار ریال پول پرداخت می نمایند و هم اکنون برای یک بیمار بستری شده در روز...

22 خرداد 1399

بین امتحان نهایی دوره متوسطه و کنکور باید حداقل 20 روز فاصله باشد

دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: از نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی کنکور سراسری در امسال به صورت حضوری و با تاریخ منعطف بر اساس پروتکل های ستاد مقابله با کرونا برگزار خواهد شد.

19 خرداد 1399

مصوبه شورای عالی کار باید لغو شود ، کرامت انسان ها باید رعایت شود

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم افزایش حقوق، سطح زندگی کارگران را کاهش می دهد، گفت: مصوبه شورای عالی کار باید لغو شود.

18 خرداد 1399

تماس تلفنی وزرای خارجه ایران و هند درباره کرونا

وزرای خارجه ایران و هند به صورت تلفنی درباره مقابله با ویروس کووید19 گفت وگو کردند.

17 خرداد 1399
تعداد: (49)