اخبار سیاسی

بازگشایی مرز کانادا به روی مسافران واکسینه شده

از تاریخ 9 آگوست 2021 مرزهای کانادا به روی مسافران و جهانگرد های واکسینه شده باز خواهد بود.

26 دی 1400

آمریکا خواهان بازگشت حمدوک به قدرت در سودان است

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه ای بیان کرد که واشنگتن اقدام نیروهای سودانی در سرکوب معترضان را محکوم می نماید.

21 دی 1400

60 هزار کارمند خدمات عمومی کبک از 15 نوامبر به تدریج به محل کار خود بازخواهند گشت

به گزارش خبرنگاران و به نقل از لاپرس، رئیس هیئت خزانه داری، سونیا لوبل، با تائید تصمیم بازگشت کارمندان دورکار به محل کار خود اظهار کرد که با توجه به تسهیل دستورالعمل های بهداشتی طی هفته گذشته، این موضوع تعجب آور نیست.

20 دی 1400

اعتماد به نفس پرسپولیس بالا رفت، تیم کم اشتباه تر برنده دربی است

محمد نصرتی در گفتگو با خبرنگاران، درباره دو پیروزی متوالی پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان و نفت مسجد سلیمان گفت: بردهای اینچنینی برای کسب اعتماد به نفس در آستانه دربی خیلی مهم است. پرسپولیس حالا به آمادگی کامل رسیده و با اعتماد به نفس بالا با استقلال...

17 دی 1400

معرفی محوطه باستانی نقش رستم

نقش رستم، یک محوطه باستانی است که در ابتدا مقبره شاهان هخامنشی بوده و بعد ها شاهان ساسانی در این محل، کتیبه های بسیاری را حکاکی نموده اند.

14 دی 1400

نمایندگان آمریکا خواهان وضع قانون علیه آمازون شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، گزارش مذکور به وسیله رویترز منتشر شده بود و نشان می داد آمازون از یک کمپین مخفی برای زیرپا گذاشتن حفاظت از حریم خصوصی کاربران در 25 استان استفاده نموده و همزمان به گنجینه ای از داده های خصوصی مصرف کنندگان آمریکایی...

10 دی 1400

درمان ناباروری تحت پوشش بیمه قرار می گیرد

عضو دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت کشور گفت: اگر استاندارد ارائه خدمت درمان ناباروری در کشور ظرف دو هفته آینده به وسیله وزارت بهداشت و درمان اعلام گردد، سازمان های بیمه گر برای ارائه خدمات در این حوزه منع قانونی نخواهند داشت.

5 دی 1400

دو مجموعه شعر در قزوین رونمایی شد

به گزارش خبرنگاران در قزوین، در مراسمی با حضور محمدحسین اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و جمعی از شعرا و هنرمندان در تالار مجتمع هنری ارشاد قزوین از دو کتاب شعر رونمایی شد.

4 دی 1400

تداوم میانجی گری های بین المللی برای توقف درگیری ها اتیوپی

با گذشت بیش از یک سال از شروع جنگ میان دولت اتیوپی و جبهه مردمی آزادسازی تیگرای در چهارم نوامبر 2020، با توجه به کوشش های جبهه تیگرای برای ائتلاف با جبهه آزادسازی اورومو و بعضی جنبش های مسلح برای سرنگون کردن دولت آبی احمد، نخست وزیر این کشور، به نظر نمی...

2 دی 1400

بررسی مسائل بهداشت و درمان لردگان و خانمیرزا با حضور وزیر بهداشت

نماینده مردم لردگان و خانمیرزا در مجلس شورای اسلامی از بررسی مسائل بهداشت و درمان این شهرستان ها با حضور وزیر بهداشت خبر داد.

25 آذر 1400

اولین اقدام جهادی معاون نو روابط کار

یک فعال حوزه کار با اشاره به انتصاب معاون تازه روابط کار از وی خواست که در اولین اقدام جهادی برگزاری جلسه شورای عالی کار در هفته آینده را برنامه ریزی کند و تاکید کرد: جلسه شورای عالی کار ابتدا باید برگزار و صحبتهای اولیه نمایندگان کارگری و کارفرمایی مطرح...

16 آذر 1400

امضای حکم 10 شهردار در لرستان

خبرنگاران/لرستان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: حکم 10 شهردار لرستان امضاء شد/ 13 شهر استان هنوز شهردار ندارند.

11 آذر 1400

کابوس بازنشستگی

اگر خودش نمی گفت شاید چنین جمله ای باورکردنی نبود؛ به خدا دخترانم می گن موز می خوایم، اما نمی تونم بگیرم و... در کنار این جمله که یکی از بازنشستگان در ادامه گزارش بیان می نماید، دبیر بازنشسته ای دلالی ماشین می نماید.

6 آذر 1400

غرش دوباره آتشفشان لاپالمای اسپانیا و به بار آمدن ویرانی های تازه

حدود سه هفته بعد از فعال شدن آتشفشان در لاپالمای اسپانیا مجددا این آتشفشان فعالیت نموده و با بیرون دادن جریان های گدازه ای خسارت های بیشتری به بار آورده است.

4 آذر 1400

وزیر ارتباطات: پژوهشگاه ارتباطات باید مغز متفکر و دیدبان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات باشد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع مدیران پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید نمود: پژوهشگاه ارتباطات باید مغز متفکر و دیده بان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور باشد.

2 آذر 1400

آمادگی دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی برای دریافت پیشنهادهای تشکل های نشر

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد اله یاری با ارسال نامه ای به اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان، انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی، انجمن فرهنگی ناشران...

26 آبان 1400

پانزدهمین جشنواره خلیج فارس کلید خورد

پانزدهمین جشنواره ملی خلیج فارس با تجلیل از مفاخر خلیج فارس در اردیبهشت 1401 برگزار می گردد.

12 آبان 1400

شرکت های فناوری ملزم به رعایت حریم خصوصی کاربران جوان می شوند

سه نماینده حزب دموکرات آمریکا از کمیسیون فدرال تجارت خواسته اند تا ایجاد تغییرات با هدف حفاظت از کاربران جوان در شرکت های فناوری مانند فیس بوک، یوتیوب و تیک تاک را تضمین کند.

1 آبان 1400

دستور زارع پور برای آنالیز سریع کیفیت شبکه ارتباطی کشور

با دریافت شکایات مردمی از کیفیت شبکه ارتباطی در بعضی از نقاط کشور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دستور آنالیز سریع این موضوع را صادر کرد.

28 مهر 1400

نبود بانک اطلاعات فرهنگی، نقطه ضعف مدیریت فرهنگی در جامعه ایران است

به گزارش خبرنگاران، کتاب دسترسی و مدیریت اطلاعات میراث فرهنگی با ویراستاری ایان روتون و جی جی چودری و با ترجمه سیدمحسن میر و عباسعلی قیومی در 292 صفحه و با قیمت 25 هزار تومان ازسوی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات که به تازگی وارد بازار نشر شده است، دورنمایی...

25 مهر 1400
تعداد: (249)