خبر خوش برای بیماران نیازمند کاشت حلزون شنوایی ، پرداخت هزینه 3 مورد علاوه بر کاشت

به گزارش اهدا بلاگ، رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران از پرداخت هزینه 3 مورد علاوه بر کاشت حلزون به بیماران نیازمند به این معالجه خبر داد.

خبر خوش برای بیماران نیازمند کاشت حلزون شنوایی ، پرداخت هزینه 3 مورد علاوه بر کاشت

به گزارش خبرنگاران، مهندس سیدحسین صفوی رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران در جلسه بررسی مسائل مربوط به تامین قطعات یدکی و تعمیر پروتزهای حلزون شنوایی بیماران ناشنوای کاشت حلزون شده، که با حضور دکتر نبی زاده رئیس شورای عالی پزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت، مهندس مزینانی، مدیر کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت و شرکت های تامین کننده پروتز حلزون شنوایی برگزار شد، گفت: انتظار ما این بود که صف کاشت برای بیماران نیازمند حتی المقدور کوتاه شود، لذا با توجه به هماهنگی های اجرا شده امسال تعداد بیشتری پروتز تامین خواهد شد.

وی گفت: با توجه به دستور وزیر بهداشت، علاوه بر کاشت حلزون، هزینه هتلینگ بیمارستانی، هزینه حق العمل تیم جراحی و هزینه های جلسات گفتاردرمانی نیز از طرف بیمار پرداخت نخواهد شد.

در ادامه این جلسه، مهندس مزینانی مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی درخصوص نحوه تامین قطعات یدکی پروسسور حلزون شنوایی گفت: تامین قطعات یدکی با استفاده از تسهیلاتی که اداره کل فراهم می کند، اجرا خواهد شد.

وی گفت: با توجه به مسائل مطرح شده از سوی شرکت های نمایندگی سازنده پروتز حلزون شنوایی درخصوص نحوه ارسال و بازگشت قطعات تعمیری و تعویضی، جهت تسهیل در امر تامین قطعات تعویضی با مشارکت اداره کل تجهیزات پزشکی، همکاری گمرک جمهوری اسلامی، شرکت های نمایندگی و هیات امنای صرفه جویی ارزی راهکارهایی ارائه و مقرر شده ساز و کارهای مربوطه از سوی نهادها و شرکت های ذی ربط مورد پیگیری قرار گیرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 شهریور 1401 بروزرسانی: 2 شهریور 1401 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1322

به "خبر خوش برای بیماران نیازمند کاشت حلزون شنوایی ، پرداخت هزینه 3 مورد علاوه بر کاشت" امتیاز دهید

1 کاربر به "خبر خوش برای بیماران نیازمند کاشت حلزون شنوایی ، پرداخت هزینه 3 مورد علاوه بر کاشت" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش برای بیماران نیازمند کاشت حلزون شنوایی ، پرداخت هزینه 3 مورد علاوه بر کاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید