جبران عقب ماندگی در اینترنت با فیبر نوری

به گزارش اهدا بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات عیسی زارع پور در اختتامیه نمایشگاه الکامپ درجمع خبرنگاران درباره شرایط سرعت و کیفیت اینترنت گفت: شرایط اینترنت کشور رو به بهبود است و تلاش ما بر این است که سرعت های چند صد مگابیت برثانیه را برای مردم عزیزمان فراهم کنیم.

جبران عقب ماندگی در اینترنت با فیبر نوری

وی اضافه نمود: حدود 15 سال است که در حوزه اینترنت ثابت سرمایه گذاری صورت نگرفته و از این جهت عقب مانده ایم. طبق آمار سایت های سنجش سرعت نیز، در ده سال گذشته همواره در بین 190 کشور جزو کشورهای 140 تا 150 بودیم. ما در وزارت ارتباطات در تلاش هستیم تا با پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها این عقب ماندگی را جبران کنیم و سرعت ها را بهبود ببخشیم.

زارع پور ادامه داد: ما نسبت به گذشته عقبگرد نداشته ایم اما نسبت به آنچه که باید باشیم عقب هستیم و شبانه روز تلاش می کنیم تا بتوانیم سرعتی که شایسته مردم است را فراهم کنیم.

وزیر ارتباطات شرح داد: در نمایشگاه شرکت های مختلفی وجود دارند که در پروژه فیبرنوری و نسل پنجم شبکه ارتباطی همراه فعال هستند تا سرعت های بالا را برای مردم فراهم کنند. آنچه مردم از آن گلایه دارند محدودیت هایی است که روی برخی پلتفرم ها اعمال شده و ما نیز اعلام کردیم هر پلتفرمی که قوانین کشور را بپذیرد، قدمش روی چشم ما است و می تواند در کشور آزادانه فعالیت کند. در مورد برخی محدودیت ها نیز ما قائل بر این هستیم که می توان روی برخی از آن ها تجدیدنظر کرد؛ مثلا گوگل پلی. نظر تخصصی ما این است که باید رفع فیلتر شود و این را در کارگروه مصادیق مجرمانه پیگیری خواهیم کرد.

وی همچنین در مورد دستور اخیر رییس جمهور برای بررسی گلایه های مردم در مورد اینترنت اضافه نمود: قرار است کارگروهی بین مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات تشکیل می شود تا نسبت به بررسی این موضوع اقدام شود.

وی تاکید کرد که ما در وزارت ارتباطات به صورت روزانه شرایط کیفیت اینترنت را رصد کرده و برای افزایش کیفیت آن تلاش می کنیم.

گفتنی است، بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ امروز 8 تیرماه به انتها رسید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 تیر 1402 بروزرسانی: 8 تیر 1402 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1461

به "جبران عقب ماندگی در اینترنت با فیبر نوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جبران عقب ماندگی در اینترنت با فیبر نوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید