درمان ناباروری تحت پوشش بیمه قرار می گیرد

به گزارش اهدا بلاگ، عضو دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت کشور گفت: اگر استاندارد ارائه خدمت درمان ناباروری در کشور ظرف دو هفته آینده به وسیله وزارت بهداشت و درمان اعلام گردد، سازمان های بیمه گر برای ارائه خدمات در این حوزه منع قانونی نخواهند داشت.

درمان ناباروری تحت پوشش بیمه قرار می گیرد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، کاظم میکائیلی عضو دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت کشور در مصاحبه با یک برنامه رادیویی گفت: بر اساس قانون بودجه سال 1400 در ردیف های بودجه ای وزارت بهداشت و درمان، درمان ناباروری و نازایی مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به این که منابع درمان ناباروری در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است، بیان نمود: قانون جامع سیاست های جمعیتی کشور وظایف و مسئولیت های مختلفی را در راستای درمان ناباروری برای سازمان های بیمه گر پایه تعیین نموده است.

عضو دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت کشور اضافه نمود: اگر استاندارد ارائه خدمت درمان ناباروری در کشور ظرف دو هفته آینده به وسیله وزارت بهداشت و درمان اعلام گردد، سازمان های بیمه گر برای ارائه خدمات در این حوزه منع قانونی نخواهند داشت.

وی اضافه نمود: وزارت بهداشت اختیار خرید خدمت ندارد، بر همین اساس در تعامل با سازمان های بیمه گر خدمات را خریداری می نماید.

میکائیلی در رادیو مصاحبه با اشاره به پوشش بیمه ای تکنولوژی های IVF و IUI، شرح داد: تکنولوژی IVF لقاح آزمایشگاهی را در درون تخمک جایگذاری می نماید، در حالی که تکنولوژی IUI لقاح را درون رحم جایگذاری می نماید.

وی ادامه داد: 30 خدمت آزمایشگاهی حوزه ناباروری تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1100

به "درمان ناباروری تحت پوشش بیمه قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان ناباروری تحت پوشش بیمه قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید