سلامتی و پزشکی

خطر آمبولی ریه، آسیب به مغز و ایجاد مسائل کلیوی

ویروس کرونا ، این بلای همه گیر هزاره سوم، جان افراد زیادی را گرفته و تعداد بسیار زیادی را هم آلوده نموده است.

7 مهر 1399

المان های اصلی و کاربردی در دکوراسیون دفترکار

در هنگام دکوراسیون دفترکار عموماً افزایش بهره وری کارمندان و کیفیت تولیدات، از اهمیت زیادی برخوردار است. در این راستا، المان های اصلی و کاربردی وجود دارند که کارفرمایان باید آن ها را در نظر بگیرند. اولین این عناصر مهم، روشنایی دفترکار است.

6 مهر 1399

50 شب ناآرامی در پورتلند، پلیس تا دندان مسلح آمریکا علیه معترضان به تبعیض نژادی

از زمان شروع تظاهرات ها در آمریکا پلیس به خشونت های بی اندازه ای برای مقابله با معترضان متوسل شده و از روش های مختلف برای سرکوب اعتراضات استفاده نموده است.

30 شهریور 1399

بسته های آموزشی افزایش تاب آوری در مقابل کرونا به دانشگاه ها ارسال خواهد شد

مدیرکل دفتر سلامت و مشاوره سازمان امور دانشجویان گفت: در کنار اقدامات بهداشتی و مشاوره ای که تا به امروز در مورد مدیریت بحران کرونا صورت گرفته است؛ بزودی بسته های افزایش تاب آوری و نشاط به دانشگاه ها ارسال می گردد.

30 شهریور 1399

واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد تائید شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسکای نیوز، دانشگاه آکسفورد انگلیس در خبری فوری بیان کرد که واکسن ساخته شده از سوی محققان این دانشگاه در مراحل اولیه توانسته تائیدیه مورد نظر را به دست آورد.

25 شهریور 1399

ترامپ: آنچه خیلی درباره کتاب مری ترامپ آزارم می دهد، حمله او به پدرم است

مری ترامپ، دختر برادر فوت شده رئیس جمهور آمریکا فرد ترامپ جونیور، در کتاب تازه منتشر شده خود با نام بیش از اندازه و همیشه ناکافی: چطور خانواده من خطرناک ترین مرد جهان را خلق کردند، ادعا کرد پدر رئیس جمهور یعنی پدربزرگ او یک بیمار روانی بیش فعال بوده که...

23 شهریور 1399

شرط انجام آزمایش کرونا در آزمایشگاه های پزشکی

معاون درمان وزارت بهداشت با تاکید بر ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی در آزمایشگاه های پزشکی کشور، گفت: آزمایشگاه های پزشکی بدون اخذ تائیدیه، مجاز به انجام آزمایش کرونا نیستند.

23 شهریور 1399

ناتو آماده مقابله با موج دوم شیوع کرونا می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دویچه وله، ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو در نشست خبری در مقر این سازمان از پیشبرد طرحی برای مقابله با موج دوم کرونا اطلاع داد.

20 شهریور 1399

ویزای 10 روزنامه نگار خارجی صدای آمریکا تمدید نمی شود

یک مقام ارشد امور رسانه در آمریکا که به دست دونالد ترامپ منصوب شده است، از تمدید ویزا 10 خبرنگار در این کشور خودداری کرد، در حالی که ده ها خبرنگار دیگر هم در خطر چنین محدودیتی قرار دارند.

19 شهریور 1399

امتحانات دانشگاه آزاد اردبیل به صورت حضوری و مجازی برگزار می گردد

رئیس دانشگاه آزاد اردبیل گفت: امتحانات انتها ترم در این دانشگاه به صورت حضوری و برای دانشجویان با شرایط خاص به صورت مجازی برگزار می گردد.

17 شهریور 1399

سفیر هند: روابط مستحکمی با سوریه داریم، ترکیه به حاکمیت دمشق احترام بگذارد

سفیر دهلی نو در دمشق با اشاره به روابط مستحکم دو کشور، گفت که هند راه چاره بحران سوریه را از رهگذر یک فرآیند سیاسی فراگیر با رهبری سوریه می داند.

17 شهریور 1399

پاسخ چندباره کارگزاران به تحلیل عوام فریبانه مرعشی

سخنگوی حزب کارگزاران با اعتماد به نفس منحصر به فرد، از مجلس جدید که یک ماه است سرکار آمده خواست تا جوابگوی نابسامانی های اقتصادی ای باشد که دولت مورد حمایت طیف متبوع وی پدید آورده است؟!

14 شهریور 1399

مرگ بیش از 70 نفر در فرانسه طی 24 ساعت گذشته بر اثر کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت بهداشت فرانسه اعلام نمود که طی 24 ساعت گذشته بیش از 70 نفر بر اثر مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

14 شهریور 1399

خبرنگاران جایگاه بهتری برای طب سنتی در نظام سلامت قائل شویم

تهران- خبرنگاران- رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: امید است با اجرای تفاهم نامه همکاری هفت جانبه، جایگاه بهتری برای طب سنتی در نظام سلامت قایل شویم.

10 شهریور 1399

آنچه باید درباره دیابت بارداری بدانید

عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا گفت: دیابت بارداری از جمله مشکلاتی است که زنان در این دوران با آن روبرو هستند که میزان شیوع در مادران باردار در ایران حدود 4 درصد و در جوامع مختلف 3 تا 14 درصد است.

10 شهریور 1399

50 درصد جوانان از ماسک استفاده نمی کنند

متخصص بیماری های عفونی با اشاره به نقش ماسک در پیشگیری از شیوع کرونا گفت: 50 درصد جوانان از ماسک استفاده نمی کنند.

7 شهریور 1399

فیلم های سینمایی تلویزیون برای روز های قرنطینه

روزنامه جام جم: هر سال قبل از تعطیلات عید نوروز، فعالیت و حجم کار واحد دوبلاژ سیما به واسطه آماده سازی فیلم ها و سریال های تلویزیونی، انیمیشن ها و مستند ها دو چندان می گردد و مدیران دوبلاژ و گویندگان در واحد دوبلاژ شبانه روزی تمام کوشش خود را می نمایند...

7 شهریور 1399

فرایند نزولی واکسیناسیون بچه ها به خاطر ترس از کرونا

عشرتی گفت: به دلیل شیوع بیماری کرونا، فرایند مراجعه مردم به مراکز درمانی جهت واکسیناسیون بچه ها کاهش یافته است.

6 شهریور 1399

فراز و نشیب زندگی عشقی آنتوان دوسنت اگزوپری، خالق شازده کوچولو!

امروز مصادف است با زادروز اگزوپری، در سال 1900 میلادی. به همین مناسبت با هم مقاله جالبی که در مورد زندگی خصوصی و عشقی او نوشته شده بود و شاید با پیش فرض ما هماهنگ نباشد، با هم می خوانیم.

4 شهریور 1399

دوره مجازی بازآموزی بلدهای محلی زنجان برگزار گردید

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت: دوره های توانمند سازی بلدهای محلی زنجان برگزار گردید.

4 شهریور 1399
تعداد: (123)