هوش مصنوعی

پیش بینی احتمال ابتلا به اختلالات روانی با آزمایش خون

محققان کالج سلطنتی جراحان در ایرلند (RCSI) در مطالعه اخیرشان پیروز به توسعه آزمایش خونی شده اند که توسط آن می توانند پیش بینی کنند که آیا افراد در آینده به اختلالات روانی مبتلا خواهند شد یا خیر.

10 آبان 1399

جزئیات برنامه حمایتی از 5 فناوری آینده ساز اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، دکتر محمدی محمدی امروز در مراسم رونمایی از سکوهای بومی و برامه ملی هوش مصنوعی که در محل معاونت علمی و فناوری برگزار گردید، مطرح کرد: ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتا و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری در راستای تقویت استارت آپ...

9 آبان 1399

کوچک ترین ابررایانه چینی جهان از راه رسید

شرکت ژاپنی ان ای سی از عرضه پلتفرم جدیدی به نام اس ایکس آئورورا خبر داده که کوچک ترین ابررایانه دنیا محسوب می گردد و در حوزه هوش مصنوعی کاربرد دارد.

17 مهر 1399

هوش مصنوعی ضامن امنیت ملی است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عصر امروز از عظیم ترین مرکز تحقیقات هوش مصنوعی کشور در شرکت دانش بنیان پارت بازدید و از سه سامانه هوش مصنوعی ساها، سهاب و هوشیو رونمایی کرد.

3 مهر 1399

هوش مصنوعی جدید فیسبوک اسناد را ترجمه و خلاصه می نماید

محققان فیسبوک پیروز به توسعه یک مدل مبتنی بر هوش مصنوعی شده اند که به وسیله بازیابی کلمات، جملات و پاراگراف ها در زبان های مختلف و شناسایی الگوهای درون آن ها قادر به فراوری متنی خلاصه است. این مدل خودرمزگذار چند زبانه با قابلیت بازیابی و فراوری یا...

9 شهریور 1399

فیلم های سینمایی تلویزیون برای روز های قرنطینه

روزنامه جام جم: هر سال قبل از تعطیلات عید نوروز، فعالیت و حجم کار واحد دوبلاژ سیما به واسطه آماده سازی فیلم ها و سریال های تلویزیونی، انیمیشن ها و مستند ها دو چندان می گردد و مدیران دوبلاژ و گویندگان در واحد دوبلاژ شبانه روزی تمام کوشش خود را می نمایند...

7 شهریور 1399

دانشگاه صنعتی شاهرود بدون آزمون در مقطع دکتری دانشجو می پذیرد

دانشگاه صنعتی شاهرود بدون آزمون دانشجویان در مقطع دکتری، در 11 رشته اعلام شده برای ترم تحصیلی 1400-1399 دانشجو می پذیرد.

5 مرداد 1399

استفاده از پلتفرم یادگیری ماشین در فراوری توالی آنتی بادی کووید 19

پژوهشگران آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور (LLNL) آمریکا در مطالعه اخیرشان پیروز به توسعه پلتفرم یادگیری ماشین شده اند که این پلتفرم می تواند توالی آنتی بادی بیماری کووید-19 برای آزمایش داروها را فراوری کند.

13 تیر 1399