مدرسه استارت آپی برنامه نویسی امنیت اطلاعات برگزار می شود

به گزارش اهدا بلاگ، مهدی محمدی در مصاحبه با خبرنگاران، با بیان اینکه ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی، برنامه ریزی مدون و مفصلی برای آموزش برنامه نویسی در کشور دارد، گفت: راه اندازی بوت کمپ های آموزشی در حوزه برنامه نویسی با این هدف آغاز شده است که تا به امروز برای دانش آموزان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در موضوعات مختلف برگزار شده است.

مدرسه استارت آپی برنامه نویسی امنیت اطلاعات برگزار می شود

وی با بیان اینکه اولویت ما آموزش برنامه نویسی در مقطع دانشجویی است و بخش زیادی از بوت کمپ های آموزشی تا به امروز برای دانشجویان اجرایی شده است، ادامه داد: نخستین مدرسه استارت آپی در حوزه هوش مصنوعی با مشارکت 60 نفر از سراسر کشور، در حال برگزاری است. این مدرسه که به موضوع هوش مصنوعی و کسب و کارهای مرتبط با این حوزه می پردازد در یک دوره 6 ماهه برگزار می شود که تا به امروز 4 ماه از این دوره گذشته است.

دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: برگزاری مدرسه استارت آپی در حوزه برنامه نویسی امنیت اطلاعات و تست نفوذ را در برنامه داریم که امیدواریم تا خاتمه سال این دوره آغاز شود.

وی گفت: بوت کمپ برنامه نویسی با مشارکت بخش خصوصی حوزه امنیت برای آموزش به متقاضیان برگزار می شود. در این طرح، فراخوان دعوت از متقاضیان منتشر شد و از مناطق مختلف کشور، در این فراخوان ثبت نام کردند. کمیته داوری درخواست ها را براساس توانمندی ها، سابقه و سلایق افراد، مورد ارزیابی واقع شده است و با اولویت دادن به شهرستان ها و مناطق دورافتاده، متقاضیان برای مشارکت در این مدرسه و آموزش برنامه نویسی انتخاب شدند.

محمدی تاکید کرد: برنامه ریزی های مدنظر ما به واسطه شیوع بیماری کرونا تحت تأثیر قرار گرفته است. اما در هرحال موضوع آموزش برنامه نویسی و راه اندازی بوت کمپ های آموزشی یکی از مهمترین برنامه های ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی است که اجرایی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 671

به "مدرسه استارت آپی برنامه نویسی امنیت اطلاعات برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدرسه استارت آپی برنامه نویسی امنیت اطلاعات برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید