کرونا پروازهای مصر را هم تعلیق کرد

به گزارش اهدا بلاگ، ایسنا نوشت: دولت مصر برای جلوگیری از گسترش شیوع کرونا در این کشور تصمیم به کاهش تعداد کارکنان در ادارات و دستگاه های دولتی گرفت.

کرونا پروازهای مصر را هم تعلیق کرد

روزنامه الیوم السابع، مصطفی مدبولی، نخست وزیر مصر در تمامی ادارات و نهادهای دولتی این کشور اقدامات لازم و تدابیر پیشگیرانه برای مقابله با گسترش ویروس کرونا اتخاذ کرده است.

طبق تصمیم دولت مصر، مقررات کاهش تعداد کارکنان برای دستگاه های اجرایی دولت اعم از وزارتخانه ها، ادارات و شرکت های دولتی در نظر گرفته شده است و مقامات مربوطه در هر یک از این بخش ها می توانند تصمیمات لازمه را برای حفاظت از کارکنان خود در مقابل کروناویروس اتخاذ کنند.

در بیانیه دولت مصر آمده است که کارکنان و کارمندان بخش های حیاتی ازجمله، بخش حمل و نقل، امدادرسانی، بیمارستان ها، آب و فاضلاب و برق از تصمیمات دولت مستثنا هستند و مراجع ذی صلاح در هر یک از این بخش ها طبق قوانین نحوه فعالیت آنها را ساماندهی کرده و تدابیر پیشگیرانه برای مقابله با گسترشویروس کرونا را در نظر خواهند گرفت.

طبق این تصمیم، افراد مشمول مجاز به دورکاری و انجام وظایف محوله خود بدون حضور در محل کار تا زمان اعتبار این تصمیم هستند.

در همین حال، نخست وزیر مصر، دوشنبه نیز گفت که تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا تمامی پروازهای ورودی و خروجی به فرودگاه های این کشور از پنج شنبه هفته جاری تا 31 مارس سال جاری میلادی، لغو شده و به حالت تعلیق درخواهند آمد.

وزارت بهداشت مصر هم دوشنبه گفت که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به 166 نفر رسیده و 3 نفر نیز جان باختند.

ویروس کرونا که از چین شیوع یافته، به سرعت به کشورهای مختلف در سراسر جهان سرایت کرده و اکنون بیش از 140 کشور را درگیر کرده است.

در این راستا خالد عبدالعال، استاندار قاهره مصرف قلیان در قهوه خانه ها و کافه ها را ممنوع اعلام کرده و برای افراد متخلف جریمه 10 هزار پوندی در نظر گرفت.

همچنین در چارچوب لغو تجمع ها، پلیس و وزارتخانه های آموزش و پرورش و آموزش عالی مصر تا یکشنبه 350 مرکز تدریس خصوصی در استان قاهره و ده ها مرکز دیگر در سایر استان ها را تعطیل کردند.

علاوه بر این بسیاری از موسسه های فرهنگی و هنری مصر توقف برنامه ها و فعالیت های خود را گفتند.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 60

به "کرونا پروازهای مصر را هم تعلیق کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا پروازهای مصر را هم تعلیق کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید