قطار دوم اکو، پاکستان را به سمت ایران ترک کرد

به گزارش اهدا بلاگ، تهران (پانا) - دومین قطار کریدور ITI از 8 دی ماه مبدا پاکستان را با هماهنگی گمرکات، راه آهن و فورواردرهای مسئول در کشورهای ایران، پاکستان و ترکیه به سمت ایران ترک کرد.

قطار دوم اکو، پاکستان را به سمت ایران ترک کرد

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: پس از انجام عملیات پیروز حمل قطار اول در راستا کریدور ITI، حرکت قطار دوم به وسیله 24 واگن مسقف پاکستانی از مورخ 8 دی از مبدا پاکستان با هماهنگی گمرکات، راه آهن و فورواردرهای مسئول در کشورهای ایران، پاکستان و ترکیه صورت پذیرفته است.

در این پروژه، 525 تن محموله پودر سنگ تالک در بسته بندی 50 کیلوگرمی از بندر خشک آزاخل در پاکستان به مقصد استانبول در کشور ترکیه به مسافت 6 هزار و 440 کیلومتر به وسیله راستا ریلی ایران حمل می گردد.

این محموله به وسیله 24 دستگاه واگن پاکستانی از مبدأ آزاخل کشور پاکستان وارد مرز میرجاوه کشور ایران شده و پس از رسیدن به ایستگاه زاهدان و انجام تشریفات گمرکی تحت رویه ترانزیت و با انجام عملیات ترنسشیپمنت، به واگن های مسقف اروپایی منتقل و تحت بارنامه CIM با عبور از مرز رازی وارد کشور ترکیه می گردد و تا مقصد نهایی در استانبول حمل خواهد شد.

لازم به ذکر است در راستای افزایش تبادلات بین المللی در دوران مدیریت تازه راه آهن، اولویت دهی به تکمیل کریدورهای بین المللی و برقراری اتصال ریلی با کشورهای همسایه و سایر کشورها در راستای منافع مشترک مالی و تقویت حمل و نقل ریلی مسافری و باری در دستور کار قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 بهمن 1400 بروزرسانی: 22 بهمن 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1152

به "قطار دوم اکو، پاکستان را به سمت ایران ترک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطار دوم اکو، پاکستان را به سمت ایران ترک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید