اخبار اقتصادی

سال 99 ؛ تجربه ای تلخ با چاشنی ترس و قرنطینه، امیدوار به مدال

به گزارش خبرنگاران، علی اشکانی یکی از قهرمانان پیشین و همچنین از مربیان جوان و پیروز کشتی فرنگی ایران محسوب می شود که در عرصه های مختلف ملی توانست در کسوت سرمربی به افتخارات بزرگی دست یابد. وی در توصیف خاطرات و حال و هوای خود در زمان تحویل سال و عید نوروز...

2 اردیبهشت 1400

خبرنگاران تایلند شرایط سرمایه گذاری خارجی را تسهیل می نماید

تهران - خبرنگاران - دولت تایلند به منظورِ تقویت صنعت گردشگری و سرمایه گذاری برای دوران پس از همه گیری ویروس کرونا ،از سال جاری با بازنگری در قوانین ،شرایط سرمایه گذاری خارجی و صدور ویزا گردشگری و کاری را تسهیل می نماید.

31 فروردین 1400

ژاپن تحریم های کره شمالی را دو سال دیگر تمدید کرد

دولت ژاپن خاطرنشان کرد تصمیم گرفته است برای دو سال دیگر تحریم های خود علیه کره شمالی را تمدید کند.

30 فروردین 1400

وضع تحریم های کانادا علیه 9 نظامی ارشد میانمار خبرنگاران

وزارت خارجه کانادا از وضع تحریم هایی علیه 9 مقام ارشد نظامی میانمار به دلیل انجام کودتای نظامی در این کشور اطلاع داد.

25 فروردین 1400

فرق ویزای مولتی کانادا با ویزای سینگل چیست؟

ویزای کانادا مجوز ورود به این کشور زیبا و پرطرفدار است. اما کانادا راه های مختلفی را برای دریافت ویزا، پیش روی متقاضیان سفر به این کشور قرار داده است که دریافت ویزای مولتی کانادا و ویزای سینگل را شامل می گردد. تعریف و تفاوت های این دو نوع ویزا مطالبی هستند...

25 فروردین 1400

رشد بیش از 22 درصدی فروش سفته

تهران (پانا) - طبق اعلام بانک مرکزی در 10 ماه اول سال گذشته بالغ بر 66 میلیارد و 190 میلیون تومان سفته و برات در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل 22.9 درصد افزایش را نشان می دهد.

24 فروردین 1400

مبارزه با ملخ صحرایی در سطح 600 هزار هکتار تا تیرماه امسال

تهران (پانا) - سازمان حفظ نباتات کشور پیش بینی کرد، با موج جدید هجوم ملخ های صحرایی از چهارم فروردین به کشور حدود 500 تا 600 هزار هکتار مبارزه با این آفت تا اواخر تیر امسال محقق می شود.

24 فروردین 1400

اعطای سهمیه بنزین به خانوارهای فاقد خودرو تعیین تکلیف شد

مجلس پیشنهاد اعطای سهمیه بنزین به خانوارهای فاقد خودرو را تعیین تکلیف کرد.

19 فروردین 1400

مقایسه قدرت ملی ایران و عراق در دوران دفاع مقدس

به گزارش خبرنگاران، سنجش قدرت ملی کشورها به منظور مشخص صندلی کشور در نظام ژئوپلیتیک جهانی و مقایسه قدرت کشورها، همیشه از دغدغه های جغرافیدان های سیاسی، دانشمندان علوم سیاسی و روابط بین الملل بوده است. از همین رو از سوی صاحبنظران کوشش های متعددی برای...

18 فروردین 1400

ادامه پیروزی های نیروهای یمنی در مارب، ائتلاف سعودی چاره ای جز امتیازدهی به صنعاء ندارد

خبرگزاری خبرنگاران- شکست های متجاوزان در استان مأرب همچنان ادامه دارد. ائتلاف متجاوز کوشش می نماید مزدوران خود را از جبهه های مختلف به این منطقه اعزام کند تا از فشار وارد آمده به مأرب بکاهد.

17 فروردین 1400

سامان بازار مسکن با تسهیلات ساخت 300 میلیون تومانی خبرنگاران

عضو کمیسیون مالی مجلس گفت: پرداخت این 360 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به بخش مسکن هیچگونه تورمی در اقتصاد ایجاد نمی کند، البته نقش بانک مرکزی در جلوگیری از انحراف و مدیریت تسهیلات دهی این بخش نیز تاثیرگذار است.

16 فروردین 1400

مصوبه حمایتی مجلس از مشاغل آسیب دیده از کرونا

تهران (پانا) -نمایندگان مجلس برای حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا، واحدهای صنفی با درآمد صد میلیون در سال را از پرداخت مالیات معاف کردند.

13 فروردین 1400

هشدار مقامات اتریشی درباره عواقب کاهش محدودیت ها، پیش بینی افزایش آمار مبتلایان

در آستانه مشاوره مقامات دولتی و ایالتی در اتریش برای چگونگی ادامه فرایند مبارزه با کرونا، بعضی مقامات و متخصصین در این کشور درباره کاهش محدودیت ها هشدار داده و شرایط را بسیار خطرناک و پیچیده ارزیابی نموده اند.

13 فروردین 1400

چین: تحریم های آمریکا نقض قوانین در روابط بین الملل است

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (چهارشنبه) با هشدار درباره گام های تلافی جویانه گفت، پکن مخالف تحریم های جدید آمریکا در ارتباط با هنگ کنگ است و آن را مداخله در امور داخلی کشور در نظر می گیرد.

12 فروردین 1400

شهرفروشی دوبرابری

طبق اطلاعات موجود در بودجه مصوب سال 1400 شهرداری تهران، مدیران شهری برای سال آینده، روی 300 میلیارد جرینگی حاصل از چشم پوشی از تخلفات ساختمانی هم حساب کرده اند.

12 فروردین 1400

کودک آزار سبزواری متواری است ، کودک در بیمارستان بستری شد

رئیس بهزیستی سبزوار با تکذیب خبر اولیه برخی از رسانه ها درباره دستگیری فرد کودک آزار گفت: نامادری کودک 9 ساله دستگیر شده اما پدر کودک متواری است.

11 فروردین 1400

آمریکا روسیه را به انتقام گیری از حملات سولارویندز تهدید کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، وی اضافه کرد اگر به طور قطع تعیین گردد که حملات سایبری به سولارویندز کار روسیه بوده، دولت آمریکا مجموعه ای از واکنش ها را علیه این کشور اعمال می نماید که نمونه های بعضی از آنها قبلاً دیده شده و بعضی نیز تا به حال...

7 فروردین 1400

فعالیت روزبازارهای تهران در صورت تداوم شرایط زرد

تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با بیان این امر گفت تا زمانی که شرایط شیوع بیماری در شرایط زرد باشد روزبازارها دایر خواهد بود.

7 فروردین 1400

تخصیص 70 درصد اعتبار دستگاه های اجرایی آذربایجان غربی به طرح های پژوهشی دانشگاه ارومیه خبرنگاران

براساس مصوبه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان آذربایجان غربی هفتاد درصد اعتبار پژوهشی دستگاه های اجرایی استان به طرح های پژوهشی دانشگاه ارومیه تخصیص داده شد.

6 فروردین 1400

خبرنگاران چرا آمریکا خواهان توقف درگیری ها در مارب یمن است

تهران-خبرنگاران- قواعد درگیری در یمن با محاصره و آزادسازی قریب الوقوع منطقه راهبردی مارب به سود انصارالله، ارتش و کمیته های مردمی در حال تغییر است.

3 فروردین 1400
تعداد: (230)