اخبار اقتصادی

آزادسازی قیمت خودرو صحت ندارد

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان حمایت قیمت گذاری خودروها را انجام خواهد داد. اگر سازمان حمایت بعد از مدت زمان مشخصی قیمت گذاری نکرد هیئت مدیره خودروسازان می توانند قیمتی پیشنهاد دهند.

29 دی 1399

علت انتقادها به واکسن کرونای چینی

بیشتر از یک سال از زمانی که دنیا با شیوع ویروس کرونا روبرو شده است می گذرد در این مدت موفقیت های بزرگی در گوشه و کنار دنیا از جمله چین در زمینه ساخت و فراوری واکسن کرونا حاصل شده است.

28 دی 1399

محدودیت&zwnjهای روادیدی آمریکا علیه مقامات چین

وزیر خارجه آمریکا از تحریم شماری از مقامات چین به بهانه اِعمال خشونت و سایر ترفند های قهرآمیز از سوی آنان علیه منتقدان اطلاع داد.

20 دی 1399

ارزش روز سهام عدالت پنجشنبه 20 آذر

در معاملات روز گذشته بورس، ارزش روز 36 شرکت موجود در پرتفوی سهام عدالت برای دارندگان سهام 500 هزار تومانی به 12 میلیون و 224 هزار تومان رسید.

19 دی 1399

گروه سبزپوش بورس

اقتصاد نیوز نوشت: در معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس پس از سه روز نزول پیاپی، صعودی شد و به سطح یک میلیون و 527 هزار واحد رسید.

18 دی 1399

مبارزه با دخانیات در کره شمالی و رهبری که سیگار می کشد

مبارزه با سیگار کشیدن در کره شمالی یک موضوع عادی است ولی وقتی رهبر این کشور مرتبا در انظار عمومی سیگار می کشد، چطور این مبارزه می تواند موفقیت آمیز باشد؟

18 دی 1399

انتصاب محمد مهدی مشایخی به عنوان مشاور امور اقتصاد راهبردی جمعیت جوانان انقلاب اسلامی

خبرگزاری خبرنگاران-محمد مهدی مشایخی به عنوان مشاور امور اقتصاد راهبردی جمعیت جوانان انقلاب اسلامی منصوب شد.

15 دی 1399

وجیه&zwnjالله جعفری جایگزین خدادداد غریب&zwnjپور در ایمیدرو شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل جدید سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) را منصوب کرد.

15 دی 1399

زمان قرعه کشی مسابقات معین شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون تنیس روی میز، طبق اعلام فدراسیون تنیس روی میز 18 آذر ماه به عنوان آخرین مهلت تکمیل مدارک تیم های حاضر در لیگ برتر معین شده است که پس از آن قرعه کشی رقابت های لیگ برتر 23 آذرماه به صورت ویدیو کنفرانس...

13 دی 1399

نامه قالیباف به روحانی

رئیس مجلس در نامه ای به رئیس جمهور قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران را ابلاغ کرد

12 دی 1399

تعارض منافع وزارت نفت دلیل اصلی عدم گسترش LPG در خودرو ها ، درآمد 12 هزار میلیارد تومانی برای دولت با توسعه صنعت اتوگاز

محاسبات نشان می دهد که با جایگزینی هر یک میلیون تن ال. پی. جی به جای بنزین در خودرو ها و صادرات بنزین معادل آن باقیمتی بالاتر از ال پی جی درآمدی معادل 1500 میلیارد تومان نصیب دولت می شود.

3 دی 1399

اردوغان: طرح گروه منطقه ای قفقاز صفحه ای جدید در روابط ترکیه و ارمنستان رقم می زند

رئیس جمهور ترکیه گفت، یک برنامه همکاری منطقه ای در قفقاز که با همتایش در باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان مورد بحث قرار داده، می تواند در صورتی که ایروان گامهای مثبت اتخاذ کند صفحه جدیدی را در روابط با ارمنستان رقم بزند.

2 دی 1399

صعود 2 درصدی قیمت نفت خام

قیمت نفت خام در معاملات روز چهارشنبه، بیش از 2 درصد جهش کرد ضمن اینکه امید به تأخیر در افزایش تولید اوپک پلاس باعث شد تا تأثیر افزایش ذخایر انبار های نفت آمریکا خنثی شود.

29 آذر 1399

2 اپیدمی در جنوب ایتالیا: کرونا و مافیا

اقدامات گروه مافیایی اندرانگتا منجر به بسته شدن 18 بیمارستان دولتی و کاهش شدید تخت‌بیمارستانی و کارکنان در جنوب ایتالیا شده است.

28 آذر 1399

سرلشکر صفوی: ساختار قدرت دنیا در حال حرکت به سمت شرقی-غربی شدن است

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: هم اکنون در دهه دوم قرن بیست و یکم ساختار قدرت در دنیا آرام آرام به سمت نظم جدیدی در حرکت است که مبین یک ساختار دو بخشی شرقی-غربی در نظام قدرت دنیای است.

27 آذر 1399

جزئیات تجارت 8.8 میلیارد دلاری ایران و اروپا

دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک در تشریح آخرین شرایط تجارت کشورمان با اروپا گفت: طی هفت ماهه سال جاری سطح تجارت خارجی ایران با کشورهای اروپایی به 15 میلیون و 910 هزار و 816 تن برابر با هشت میلیارد و 807 میلیون و 879 هزار و 841 دلار رسیده است.

22 آذر 1399

وزارت خارجه: با همدستی آمریکا، کرونا در ایران بدتر است

تهران (پانا) - وزارت امور خارجه کشورمان در پیامی توئیتری نوشت در همه جا ثابت شده است که کرونا مرگ بار، مخرب و بی رحم است اما به دلیل این که همدستی بی رحم، یعنی رژیم آمریکا را دارد، در ایران بدتر است.

18 آذر 1399

فیلم کوتاه از سینمای بلند جلوتر است، در فیلم کوتاه فرصت کوچکترین اشتباهی وجود ندارد

خبرگزاری خبرنگاران- سامان شهامت که به عنوان مدیر صدابرداری با فیلم های کوتاه زیادی همکاری کرده است، اظهار داشت: از آن جایی که در فیلم کوتاه بودجه و مدت زمان فیلمبرداری کم و کوتاه است، فرصت کوچکترین اشتباهی وجود ندارد.

17 آذر 1399

ارزش روز سهام عدالت پنجشنبه 15 آبان

روز گذشته با شروع معاملات بازار سهام بعد از انتخابات آمریکا شاخص کل دو درصد رشد کرد و هم زمان با رشد شاخص کل ارزش سهام عدالت بیش از سه درصد افزایش یافت.

14 آذر 1399

نبود واقع نگری در نرخ گذای پایه صادراتی به ضرر چرخه اقتصادی است

آیت احمدی، رئیس اتاق شهرکرد در گفت وگو با پایگاه خبری اتاق ایران از سیاست گذاری کلان نامناسب در حوزه صادرات گلایه می کند و می گوید: کشور به گفتمان صادرات محور در همه ارکان نیازمند است.

11 آذر 1399
تعداد: (179)