تور گرجستان ارزان: جاهای دیدنی باتومی ، 10 جاذبه ای که باید ببینید

به گزارش اهدا بلاگ، اغلب ما ایرانی ها هر زمان صحبت از برنامه ریزی برای سفرهای خارجی می گردد، در قدم اول به یاد چند مقصد خاص می افتیم که باتومی گرجستان به طور قطع یکی از آن ها است. علت این امر را می توان در نزدیکی جغرافیایی و ریشه های تاریخی مشترک دو کشور پیدا کرد. سفر به گرجستان بیشتر در دو مقصد محبوب این کشور تفلیس و باتومی خلاصه می گردد. در این مقاله از مجله گردشگری خبرنگاران قصد داریم تا شما را با جاهای دیدنی باتومی ، 10 جاذبه ای که باید ببینید، بیشتر آشنا کنیم.

تور گرجستان ارزان: جاهای دیدنی باتومی ، 10 جاذبه ای که باید ببینید

با ما سفر کنید و با تور گرجستان ارزان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

برترین زمان سفر به باتومی

برترین زمان سفر به باتومی از نظر آب و هوا، از اواخر فروردین تا اواخر تیر ماه است و بعلاوه از شهریور تا اواخر آبان را می توانید برای سفر به این شهر ساحلی گرجستان انتخاب کنید. کشور گرجستان از یک سو به علت قدمت تاریخی زیادی که دارد و از سوی دیگر به علت قرار گیری در قاره اروپا و ارتباط تنگاتنگ با کشورهای پیشرفته اروپایی، مکانی برای گرد آمدن سنت و مدرنیته در کنار هم است. در میان جاهای تماشای گرجستان ، باتومی به عنوان بزرگ ترین شهر این کشور پس از تفلیس، یکی از اصلی ترین مقاصد سفر مسافران داخلی و خارجی است. در ادامه قصد داریم 10 مورد از تماشای های باتومی را معرفی نموده و مورد آنالیز اجمالی قرار دهیم.

بلوار باتومی

همیشه از بلوار باتومی به عنوان قدیمی ترین جاذبه گردشگری این شهر نام برده می شود. ساخت این بلوار به وسیله یک معمار فرانسوی در سال 1885 آغاز شد و طول آن به حدود 1.5 کیلومتر می رسید. بعدها طرح توسعه این بلوار به وسیله معماری اسپانیایی انجام و طراحی و ساخت آن در این دوره، باعث شد این بلوار تا 7 کیلومتر امتداد یابد و امکانات سرگرمیی و گردشگری فراوانی به آن افزوده شود.

بلوار باتومی از دو بخش جنوبی و شمال شرقی تشکیل شده که از آن ها با عنوان های بلوار نو و بلوار قدیم نیز نام برده می شود. این بلوار به عنوان یکی از اصلی ترین جاذبه های باتومی، در ساحلی سیاه قرار گرفته و در سوی دیگر آن اماکن سرگرمیی، رستوران و کافه های زیادی وجود دارد. آب و هوای مطبوع و امکانات سرگرمیی متعدد آن، این بلوار را به مکان مورد علاقه گردشگران در این شهر ساحلی گرجستان تبدیل نموده است. بعلاوه بسیاری از مکان های تماشای باتومی در امتداد همین بلوار قرار دارند.

مجسمه علی و نینو

این دو سازه فلزی روایتگر عشق نافرجام یک پسر اهل آذربایجان به نام علی و دختری گرجی و مسیحی به نام نینو است. این دو به علت مخالفت خانواده هایشان به یکدیگر نرسیدند و به علت دوری از یکدیگر و غصه فراوان، از دنیا رفتند. امروزه قرارگیری این سازه در ساحل نشان از عشق بی کران آن ها به هم دارد و بعلاوه سازه ها به گونه ای طراحی شده اند که هر 10 دقیقه حرکت می نمایند.

میدان پیازا باتومی

یکی از زیباترین مکان های تماشای باتومی همین میدان محسوب می شود که سبک و سیاقی ایتالیایی دارد و دور تا دور آن را ساختمان هایی با معماری و حال و هوای ایتالیایی فرا گرفته است. در اطراف این میدان هتل های باتومی، رستوران ها و کافه های فراوانی به چشم می خورد و همیشه یکی از شلوغ ترین جاهای تماشای گرجستان باتومی به شمار می رود. شاید بد نباشد اگر بدانید که موزاییک کاری مرکز میدان با مساحت 106 متر مربع، بزرگ ترین نقاشی موزاییکی با سنگ مرمر در سراسر اروپا است. بعلاوه اجرای روزانه موسیقی زنده یکی دیگر جاذبه های میدان پیازا در باتومی است. بازدید از این میدان حس بودن در قلب ایتالیا را به شما القا خواهد نمود.

میدان اروپا در باتومی

این میدان به نوعی اصلی ترین میدان باتومی به شمار می آید و بسیاری از رویدادهای مهم، مانند کنسرت خواننده های مطرح، در کنار آن برگزار می شود. شما در مدت حضور در باتومی به دفعات از این میدان عبور خواهید کرد. یکی از تماشای های باتومی که در این میدان واقع شده است، برج ساعت نجومی آن است که علاوه بر اطلاع از زمان، می توانید به یاری آن از موقعیت ستارگان نیز آگاه شوید. یکی دیگر از جاذبه های باتومی که در این میدان واقع شده و جنبه ای سمبلیک دارد، مجسمه مده آ است. این مجسمه در اساطیر یونانی زنی گرجی بوده که به پهلوانی به نام جیسون در یافتن پشم زرین یاری نموده است.

برج الفبا باتومی

الفبای گرجی یکی از 14 الفبایی محسوب می شود که قدمتی دیرینه و 5 هزار ساله دارد و به همین علت برای مردم گرجستان از اهمیت بالایی برخوردار است. برج الفبا یکی از مکان های تماشای باتومی به شمار می رود که به شکل DNA طراحی و با حروف الفبای گرجی پوشیده شده است. در بالای این برج با ارتفاع 130 متر، شما می توانید از یک رستوران با چشم انداز های فوق العاده بهره مند شوید.

کلیسا جامع مادر مقدس

این بنا یکی از ارزشمندترین جاهای تماشای گرجستان باتومی است. کلیسایی کاتولیک با ظاهری ارتودوکسی که در بالای تپه ای با همین نام قرار گرفته و گردشگران می توانند علاوه بر بازدید از این کلیسا، از تماشا چشم انداز ها زیبای اطراف آن نیز لذت ببرند. در داخل کلیسا نقاشی های بسیار زیبایی کشیده شده و با توجه به این که در قرن نوزدهم هیچ کلیسای کاتولیکی در باتومی وجود نداشت، تاریخچه ساخت این کلیسا به زمان سلطه روسیه برمی شود که مذهب خیلی از افراد کاتولیک بوده است.

تله کابین آرگو

این تله کابین یکی دیگر از تماشای های باتومی است که در ارتفاع 250 متری از سطح دریا واقع شده است. برای آن دست از گردشگرانی که به تماشا چشم انداز ها و عکاسی علاقه دارند، بازدید از این مجموعه به شدت توصیه می شود. تله کابین آرگو با دارا بودن 20 کابین 8 نفره قابلیت جابجایی 500 مسافر در هر ساعت را دارد. مسافتی که این تله کابین طی می نماید در حدود 2.5 کیلومتر است و تقریبا 15 دقیقه زمان می برد.

باغ گیاه شناسی باتومی

باغ گیاه شناسی باتومی زیستگاهی برای کمیاب ترین گیاهان است که از تمام دنیا در این باغ جمع آوری شده اند. این باغ که از جاذبه های باتومی به شمار می آید، دارای تمامی توصیفاتی است که افراد از بهشت در فکر خود دارند. باغ گیاه شناسی باتومی دارای مساحتی بیش از 110 هکتار است و گونه های گیاهی ای که در این باغ وجود دارند، تعدادشان به بیش از 2000 مورد می رسد. از بین این 2000 گونه، تنها 104 مورد از آن ها در قفقاز یافت می شوند و بقیه از گوشه و کنار دنیا به این منطقه آمده اند.

شما می توانید تصویری رویایی از گونه هایی مانند ساکورا ژاپنی، نخل جزایر قناری، بامبو، درختان نخل، ماگنولیا و سرو را در این پارک نظاره گر باشید. به جز درختان گرمسیری بقیه گونه ها به صورت گسترده ای در پارک پراکنده شده اند و به طور کلی بیش از 5000 گونه گیاه مختلف در این پارک زندگی می نمایند و پرورش داده می شوند.

دریاچه نوری گلی باتومی

این دریاچه که یکی دیگر از تماشای های باتومی محسوب می شود، در مرکز یک پارک واقع شده است. دریاچه نوری گلی باتومی 140-130 متر با ساحل فاصله داشته، عمق آن حدود 8 متر و سطح کل آب آن که به شکل بیضی بوده، 5.5 هکتار است. این دریاچه 1030 متر عرض و 105 متر طول دارد و دارای ماهیانی منحصر به فرد است که گردشگر ها و مردم منطقه را به خود جذب می نماید. می توانید برای ماهیگیری و بعلاوه پیک نیک از این دریاچه زیبا بهره ببرید.

در کنار این دریاچه چندین مجموعه قایقرانی، مکان هایی برای استراحت، باغ بچه ها، دوچرخه هایی برای اجاره دادن و امکانات و سرگرمیات دیگری نیز وجود دارد. در اطراف دریاچه نوریگلی باتومی بعلاوه بستنی فروش هایی وجود دارند که بستنی های سنتی و خوشمزه گرجستان را به فروش می رسانند. می توانید از پیاده روی و خوردن این بستنی های خوشمزه در این مکان و همزمان تماشا غروب آفتاب و چشم انداز ها زیبای این دریاچه لذت ببرید. بعلاوه غروب آفتاب دریاچه و نشستن روی نیمکت های اطراف آن را از دست ندهید.

سواحل باتومی

تا اینجای مطلب که به آنالیز مکان های تماشای باتومی پرداختیم، حرفی از ساحل های این شهر نزدیم. این شهر برای گردشگران جذابیت های بسیاری دارد، ولی نوار ساحلی طولانی آن، خصوصیتی است که اغلب گردشگران را به باتومی جذب می نماید. شما با هر هدفی که داشته باشید می توانید یکی از سواحل زیبای باتومی را برای سرگرمی و یا استراحت انتخاب کنید.

ساحل اصلی شهر که در کنار بلوار باتومی به طول 7 کیلومتر امتداد دارد، یکی از زیباترین جاذبه های باتومی است. عرض این ساحل سنگ ریزه ای 30 متر بوده و برای کسانی که همیشه برای پیدا کردن جای مناسب در ساحل دچار مشکل هستند، گزینه مناسبی به شمار میرود. وروردی این ساحل رایگان است ولی تخت آفتاب گیر و سایه بان را باید اجاره کنید. بعلاوه یک پیست دوچرخه سواری نیز در کنار این ساحل واقع شده است.

ساحل اورکی دارای شن های سیاه مغناطیسی بوده و به باور بسیاری به درمان برخی از بیماری های سیستم قلبی، تنفسی و اعصاب یاری می نماید. شن های این ساحل در فصل تابستان بسیار داغ می شوند و در فصول خنک تر گرمای آن ها به درمان دردهای مفصلی یاری خواهد نمود. بعلاوه این ساحل برای بچه ها نیز امن بوده و قسمت عمیق آن با ساحل فاصله زیادی دارد.

ساحل کواریاتی به علت داشتن امکانات مختلف غواصی و ساحل بهشت سبز به علت پوشش گیاهی و چشم انداز های زیبا، بعلاوه نزدیکی به باغ گیاه شناسی مورد استقبال گردشگران هستند. بعلاوه ساحل گونیو به علت داشتن سنگ های درشت تر پذیرای گردشگران کمتری بوده و از این جهت آرامش بیشتری دارد. ساحل سارپی نیز که در مرز گرجستان و ترکیه واقع شده، دریایی مواج دارد و از این نظر مورد توجه موج سواران است تا شانس خود را برای داشتن ساعاتی خوش امتحان نمایند.

باتومی، شهر زیبای ساحلی گرجستان

سفر به گرجستان با توجه به جاذبه های تاریخی، فضای دلنشین و فرهنگ مردم این کشور، بعلاوه نزدیکی با ایران و عدم احتیاج به ویزا، در میان ایرانی ها محبوبیت زیادی دارد. اگر به فضای شهری علاقه دارید، به سراغ مرکز گرجستان و جاهای تماشای تفلیس بروید، اما اگر برای لذت بردن از یک شهر ساحلی، کافی است بلیط هواپیما باتومی را خریداری کنید و راهی سفر شوید.

peyman dehghan

منبع: فلای تودی
انتشار: 19 مرداد 1401 بروزرسانی: 19 مرداد 1401 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1313

به "تور گرجستان ارزان: جاهای دیدنی باتومی ، 10 جاذبه ای که باید ببینید" امتیاز دهید

1 کاربر به "تور گرجستان ارزان: جاهای دیدنی باتومی ، 10 جاذبه ای که باید ببینید" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور گرجستان ارزان: جاهای دیدنی باتومی ، 10 جاذبه ای که باید ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید