طالبان: امنیت سازمان های بهداشتی را برای مبارزه با کرونا تامین می کنیم

به گزارش اهدا بلاگ، طالبان از سازمان های بهداشتی خواست تا برای مبارزه با کرونا در مناطق تحت کنترل این گروه نیز حضور یابند و به تامین امنیت تیم های بهداشتی و کارکنان نهادهای خیریه متعهد شد.

طالبان: امنیت سازمان های بهداشتی را برای مبارزه با کرونا تامین می کنیم

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، طالبان در بیانیه ای از مردم افغانستان خواست تا سازمان های بین المللی بهداشتی و خیریه درخواست کرد تا برای مبارزه با کرونا و تامین مواد و یاری های مورد احتیاج در مناطق تحت کنترل این گروه نیز حضور یابند.

طالبان تاکید نمود که زمینه حضور این گروه ها و رفت و آمد و تامین امنیت آن ها را نیز فراهم می نماید.

این گروه از مردم نیز خواست تا تدابیر پیشگیرانه که توسط سازمان های بهداشتی، پزشکان و متخصصین بهداشتی را نیز رعایت نموده و تا حد امکان کوشش نمایند تا تدابیر پیشگیرانه عملی گردد و از تجار نیز خواست تا از گران فروشی و احتکار اجتناب نمایند.

پیش از این نیز سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان از آمادگی این گروه برای همکاری با مؤسسات جهانی بهداشتی و سازمان جهانی بهداشت برای جلوگیری از ویروس کرونا اطمینان داده بود.

وی همچنین از سازمان های بهداشتی و خیریه نیز خواست تا نسبت به حفاظت از هزاران نفر از زندانیان طالبان توجه ویژه ای داشته باشد.

اخیراً کمیسیون امور زندانیان طالبان نیز با ابراز نگرانی از احتمال شیوع کرونا در زندان های افغانستان از سازمان های جهانی حقوقی و بهداشتی و نیز نهادهای خیریه خواسته بود تا توجه ویژه و جدی به زندان های افغانستان داشته باشند و درباره ویروس کرونا سفارشات و یاری های لازم را به ادارات مربوطه برسانند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 64

به "طالبان: امنیت سازمان های بهداشتی را برای مبارزه با کرونا تامین می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: امنیت سازمان های بهداشتی را برای مبارزه با کرونا تامین می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید