هشدار مقامات اتریشی درباره عواقب کاهش محدودیت ها، پیش بینی افزایش آمار مبتلایان

به گزارش اهدا بلاگ، در آستانه مشاوره مقامات دولتی و ایالتی در اتریش برای چگونگی ادامه فرایند مبارزه با کرونا، بعضی مقامات و متخصصین در این کشور درباره کاهش محدودیت ها هشدار داده و شرایط را بسیار خطرناک و پیچیده ارزیابی نموده اند.

هشدار مقامات اتریشی درباره عواقب کاهش محدودیت ها، پیش بینی افزایش آمار مبتلایان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه اتریشی کوریر، پاملا رندی وگنر، پزشک و رهبر حزب سوسیالیست اتریش با توجه به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در کشورش درباره برداشتن گام ها در راستا کاهش محدودیت ها هشدار داده و گفت: من خواهان پیشبرد راهی امن همراه با کنترل هستم. من به هیچ عنوان خواهان به وجود آمدن شرایطی مانند ماه نوامبر نیستم که بخش های مراقبت های ویژه در آستانه فروپاشی قرار گرفته بودند. شرایط اخیر بسیار خطرناک است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی با اشاره به وقایع وحشتناک کرونایی که سال گذشته در ایتالیا رخ داد و با توجه به در پیش رو بودن مشاوره مقامات دولتی و ایالتی در اتریش بر لزوم اتخاذ تصمیماتی که از به وجود آمدن چنین شرایطی در بیمارستان های اتریش جلوگیری کند هشدار داد.

رندی وگنر همچنین گفت: ما همه ظاهرا این تصاویر را فراموش نموده ایم. من نمی خواهم شرایطی مانند این روزهای جمهوری چک در اتریش هم اتفاق بیفتد. در این کشور بیمارستان ها در تامین بیماران درمانده شده اند. چنین شرایطی تنها برای تامین سلامت بیماران کرونایی خطرناک نیست، بلکه برای تامین احتیاجهای بهداشتی بیماران دیگر هم خطرناک است.

این مقام اتریشی در ادامه گفت: آمارها در دو هفته گذشته دو برابر شده اند و می توان این طور فرض کرد که این فرایند همچنان ادامه یابد.

وی از دولت خواست این تحولات را متوقف کند. این مقام اتریشی برداشتن گام ها برای کاهش محدودیت ها را در شرایط فعلی به معنای تسلیم شدن در برابر این ویروس و تهدیدی برای سلامت انسان ها و فرایند توسعه مالی دانست.

اوا شرن هامر، از متخصصین اپیدمیولوژی برجسته در اتریش هم از دولت درخواست نموده که فعلا هیچ گونه کاهش محدودیت ها را اعلام نکند.

وی اعلام نموده که شرایط بسیار پیچیده است و پیش بینی ادامه تحولات ممکن نیست.

مقامات دولتی در اتریش می خواهند روز دوشنبه با کارشناسان ، اپوزیسیون و نمایندگان ایالتی شرایط را مورد ارزیابی قرار داده و درباره چگونگی ادامه فرایند اقدامات با هم توافق نمایند. عرصه های اقتصاد، ورزش و فرهنگ در اتریش شدیدا برای کاهش محدودیت ها اصرار دارند. اما آمار مبتلایان بعد از بعضی کاهش محدودیت ها که حدود دو هفته پیش در این کشور اعمال شده افزایش چشمگیری داشته است.

وزیر بهداشت اتریش هم شرایط کرونایی در کشورش را بسیار نگران نماینده ارزیابی نموده و با اشاره به افزایش روزافزون آمار مبتلایان جدید در آن را مربوط به شیوع ویروس های جهش یافته در اتریش دانست.

وی همچنین گفت که در سراسر اتریش به صورت میانگین حدود 50 درصد مبتلایان به کرونا به ویروس های جهش یافته انگلیسی و آفریقای جنوبی مبتلا می شوند.

وی در عین حال گفت که با افزایش درصد افراد واکسینه شده و تغییرات فصلی امید به بهبود شرایط کرونایی وجود دارد.

آنشوبر از احساس خستگی شهفرایندان از این بحران دراز مدت سخن گفت که به طرق مختلف بر آن ها تاثیر گذاشته و می تواند عواقب روانی و اجتماعی داشته باشد. وی از شروع به کارسومین ستاد مشاوره در وزارت بهداشت برای مقابله با این شرایط اطلاع داد.

صدر اعظم اتریش هم در سخنانی خواهان سرعت بیشتر در تهیه و فراوری واکسن کرونا شده است. وی در این باره گفته است: هدف باید انطباق واکسن ها و روش های درمانی موجود در اسرع وقت و فراوری واکسن های جدید سریع و انجام آن به صورت مستقل باشد.

اتریش برای این منظور در اوایل ماه مارس همراه با همتای دانمارکی خود به سرزمین های اشغالی سفر خواهد نمود.

صدر اعظم اتریش همچنین تاکید نمود: ما در تابستان با واکسن به شرایط نرمال بازخواهیم گشت، اما این پاندمی همچنان مدت طولانی با جهش های مختلف ما را به خود مشغول خواهد نمود و برای این جهش ها احتمالا به واکسن ها و درمان های جدیدی احتیاج باشد.

وی همچنین از حمایت کشورش برای به وجود آمدن گواهی واکسیناسیون برای شهفرایندان اروپایی که واکسن کرونا را دریافت نموده اند به منظور افزایش آزادی ها برای این گروه ها اطلاع داد.

کورتس همچنین گفت: این مسئله مهم است که درس های درستی از این پاندمی بگیریم و خود را بهتر برای آینده آماده کنیم.

صدر اعظم اتریش همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت : ما باید برای بیماریهای همه گیر جدید و احتمالا خطرناک تر هم آماده باشیم.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در اتریش 457317 نفر به کرونا مبتلا شده و8538 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 726

به "هشدار مقامات اتریشی درباره عواقب کاهش محدودیت ها، پیش بینی افزایش آمار مبتلایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مقامات اتریشی درباره عواقب کاهش محدودیت ها، پیش بینی افزایش آمار مبتلایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید