انتها معین حق مسکن کارگران به کجا رسید؟

به گزارش اهدا بلاگ، به گزارش خبرنگاران، علیرضا حیدری نماینده کارگران در شورای عالی کار، درباره آخرین اخبار از تشکیل جلسه شورای عالی کار گفت: پس از لغو جلسه هفته گذشته شورای عالی کار که قرار بود با عنوان آنالیز مولفه های مزدی حق مسکن کارگران تشکیل گردد، دعوتنامه جدیدی به دست ما نرسیده و تشکیل مجدد جلسه شورای عالی کار به دلیل عدم امکان حضور وزیر اقتصاد و کناره گیری وزیر صنعت، معدن و تجارت به زمان دیگری موکول شد.

انتها معین حق مسکن کارگران به کجا رسید؟

جهت دریافت خدمات آلاچیق چوبی مدرن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

وی ادامه داد: اگر چه دستور کار جلسه معین حق مسکن بود ولی فضا برای تبادل نظر در مورد سایر مسایل مزدی فراهم شده و این امکان به وجود آمده بود که به بخشنامه مزد 1399 نیز ورود کنیم.

نماینده کارگران در شورای عالی کار توضیح داد: مصوبه دستمزد سال 1399 با وجود عدم امضای نمایندگان کارگری، از سوی دولت و کارفرمایان امضا شد و این دو گروه اجتماعی توافق کردند که روی دو موضوع یاری هزینه مسکن کارگران و جابه جایی اقلام مزدی مجددا بحث و تصمیم گیری گردد لذا معتقدم که این ظرفیت در جلسه شورای عالی کار وجود داشت که غیر از مسکن به مباحث دیگر هم بپردازیم.

حیدری درعین حال با بیان اینکه عدم حضور وزیر یک دستگاه در جلسه شورای عالی کار معنا و مفهومش منع تشکیل جلسه نیست، اظهار کرد: برابر قانون کار، دستگاه وزارتی عضو شورای عالی کار نیست چون دو وزیری که عضو شورای عالی کار هستند به لحاظ ترکیب شورای عالی کار، دستگاهشان عضو نیست؛ ضمن آنکه وزرا در جلسات رسمی شورای عالی کار در اسفند ماه سال گذشته به جز جلسه 28 اسفند ماه شرکت نکردند و در جلسه نهایی معین حداقل مزد در فروردین 99 حضور نداشتند بنابراین مرسوم نیست برای جلسه ای که تعیین نیست تصمیم نهایی در آن گرفته می گردد یا نه و اساسا مقدمات تصمیم گیری به چه طریق شکل می گیرد، ضرورتی برای حضور وزرا وجود داشته باشد.

وی در خاتمه درباره برگزاری جلسه بعدی شورای عالی کار گفت: با توجه به در پیش بودن تعطیلات عید فطر به احتمال زیاد زمان نشست بعدی شورای عالی کار پس تعطیلات اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است، چهارشنبه هفته گذشته قرار بود جلسه شورای عالی کار با موضوع آنالیز و معین حق مسکن کارگران برگزار گردد که به دلیل عدم امکان حضور وزیر اقتصاد و عدم معین عضو جدید صنعتی شورای عالی کار جلسه لغو و به زمان دیگری موکول شد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 149

به "انتها معین حق مسکن کارگران به کجا رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها معین حق مسکن کارگران به کجا رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید