رایزنی های گسترده برای تقویت اقتصاد سینما، با گقتگو و تعامل می توانیم به احتیاج های اساسی سینما و سینماگران بپردازیم

به گزارش اهدا بلاگ، رئیس سازمان سینمایی از مصاحبه با کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی برای جذب منابع و تبیین جایگاه و اهمیت سینما اطلاع داد.

رایزنی های گسترده برای تقویت اقتصاد سینما، با گقتگو و تعامل می توانیم به احتیاج های اساسی سینما و سینماگران بپردازیم

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی کشور؛ محمد خزاعی با بیان اینکه طی روز های گذشته به صورت پیوسته نشست های متعددی را با کمیسیون های مالی، فرهنگی، بودجه، بعضی اعضای کمیسیون تلفیق و نیز، اعضای هیات رئیسه مجلس داشته است اضافه نمود: مهم ترین دغدغه بنده و همکارانم این روز ها با توجه به اعلام رسمی بودجه سال 1401 در مورد بودجه سینماست.

وی گفت: متاسفانه در بودجه سال آینده شاهد افزایش حداقلی و بودجه سینما هستیم این در حالی است که مطالبات بر زمین مانده و ضریب احتیاج سینمای ایران بسیار است.

رئیس سازمان سینمایی اشاره نمود: رایزنی ها و کوشش های گسترده ای در راستای تحقق برنامه های سازمان سینمایی و راهبرد های تازه آن برای جلب حمایت و همراهی مجلس شورای اسلامی انجام دادیم و خوشبختانه در عزیزان مجلس هم این نگاه حمایتی حس می گردد.

وی با بیان اینکه سینما و محصولات فرهنگی به عنوان کلید پیشرفت و پیشران توسعه احتیاجمند حمایت گسترده تر و نگاه فراگیرتری است خاطر نشان ساخت: یکی از پیش احتیاج های نشست با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی گفتگو، هم فکری و طرح و تشریح نقاط قوت سینمای پس از انقلاب اسلامی بوده است.

به گفته وی، جایگاه سینماگران کشور به عنوان گنجینه و سرمایه های انسانی، ملی راهبردی است و احتیاج است دستاورد های سینمای ایران در جهان و منطقه برای نمایندگان مجلس تبیین و گزارش می شد.

رئیس سازمان سینمایی، لزوم تقویت و رشد تکنولوژی و ایجاد فضا ها و ظرفیت های تازه در حوزه فراوری، عرضه و تقاضا بویژه در حوزه سینمای منطقه ها و شهرستان ها را از جمله سرفصل های مهم گفتگو با نمایندگان و کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی مطرح نمود و اضافه نمود: تامین منابع مالی و پشتوانه های اعتباری برای تقویت و ارتقای سینما با توجه به مباحث مربوط به بودجه و افزایش حداقلی آن برای سال آینده، از دیگر مباحث گفتگوی بنده در مجلس بوده است. بدیهی است با توجه به تدوین برنامه ها و راهبرد های تازه اجرایی و عملیاتی در سازمان سینمایی ضرورت افزایش اعتبارات و منابع اجتناب ناپذیر باشد و قطعا رایزنی خواهیم کرد تا بنیه مالی سینمای ایران در زمینه های معیشیتی، فراوریی، آموزشی و صنعت زیرساخت قوی تر و محکم تر گردد.

به گفته وی، در این راستا ملاقات های متعددی با بعضی از اعضای هیات رئیسه مجلس، کمیسیون مالی، کمیسیون فرهنگی، کمیسیون بودجه، تعدادی از نمایندگان کمیسیون تلفیق و نیز، نشست های و گفتگو با بسیاری از نمایندگان شهرستان های مختلف کشور مخصوصا در مورد حمایت از توسعه زیرساخت ها و توجه به فیلمسازان شهرستانی و مقوله معیشت خانواده سینما (در راستای عدالت فرهنگی) داشته ایم.

خزاعی با بیان اینکه بزرگترین سرمایه سینمای ایران نیروی انسانی است گفت: سینمای ما با همه فراز و نشیب ها و بعضی حواشی آن همچنان نشان درخشان فرهنگی و افتخارآفرین در عرصه بین الملل است. به طور قطع، این سینما به حمایت تصمیم گیران و متولیان برنامه و بودجه و مجلس به صورت جدی احتیاج دارد چرا در زمینه تقویت منابع امور رفاهی و معیشتی سینماگران و هم در زمینه توسعه سالن ها و ظرفیت های زیرساختی باید گام های اساسی برداشته گردد.

رئیس سازمان سینمایی ضمن اظهار خرسندی و امتنان از همراهی و حمایت بسیار جدی و عزم پایدار دکتر اسماعیلی وزیر محترم و همکارانش در این زمینه گفت: من به آینده سینمای ایران و رشد و رونق آن بسیار خوشبینم و امیداورم در سایه همدلی و همفکری و تعامل همه خانواده سینما و پرهیز از حاشیه سازی بتوانیم به احتیاج های اساسی سینما و سینماگران بپردازیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 بهمن 1400 بروزرسانی: 18 بهمن 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1147

به "رایزنی های گسترده برای تقویت اقتصاد سینما، با گقتگو و تعامل می توانیم به احتیاج های اساسی سینما و سینماگران بپردازیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی های گسترده برای تقویت اقتصاد سینما، با گقتگو و تعامل می توانیم به احتیاج های اساسی سینما و سینماگران بپردازیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید