رئیس کمیته قضایی سنای آمریکا: در زمان معین شده افغانستان را ترک نمی کنیم

به گزارش اهدا بلاگ، رئیس کمیته قضایی سنای آمریکا گفت که حضور در افغانستان مبتنی بر شرایط است و نظامیان آمریکایی در زمان تعیین شده در می سال 2021 افغانستان را ترک نخواهند کرد.

رئیس کمیته قضایی سنای آمریکا: در زمان معین شده افغانستان را ترک نمی کنیم

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، لیندسی گراهام رئیس کمیته قضایی سنای آمریکا گفت که اخیراً با وزیر خارجه این کشور گفت وگو کرده و اضافه نمود که از موضع دولت بایدن برای افغانستان بسیار خشنود است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این سناتور ارشد جمهوریخواه در برنامه فیس د نیشن شبکه خبری سی بی اس گفت: ما می خواهیم نیروهای خود را در افغانستان با رویکرد مبتنی بر شرایط حفظ کنیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

گراهام در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا نظامیان آمریکایی پس از ماه می نیز به حضور در افغانستان ادامه می دهند، گفت: فکر می کنم که در ماه می افغانستان را ترک نخواهیم کرد، وقتی این کشور را ترک می کنیم که شرایط آن محقق باشد.

وی با اشاره به مبتنی بر شرایط بودن خروج نیروها از افغانستان اضافه نمود: طالبان به تعهدات خویش در توافقنامه قطر عمل نکرده اند، از اینرو من با کاری که تونی بلینکن و دولت بایدن انجام می دهد، موافقم.

گراهام ادامه داد: آن ها در حال ارزیابی مجدد حضور ما در افغانستان هستند تا حضور نیروها را در سطح پایین نگه دارند، اما نه برای ترک افغانستان و از دست دادن همه دستاوردهایی که داشته ایم.

رئیس کمیته قضایی سنای آمریکا همچنین مدعی شد که اگر خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان زودهنگام بوده و مبتنی بر شرایط نباشد گروه های تروریستی داعش و القاعده حضور خود را در افغانستان تقویت می کنند.

گراهام در حالی بر ضرورت حضور نظامیان آمریکایی برای تامین امنیت افغانستان می گوید که وزارت دفاع افغانستان پیش از این تصریح کرده بود ارتش این کشور 100 درصد عملیات ها را بطور مستقل و بدون کمک نیروهای خارجی انجام می دهد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 678

به "رئیس کمیته قضایی سنای آمریکا: در زمان معین شده افغانستان را ترک نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس کمیته قضایی سنای آمریکا: در زمان معین شده افغانستان را ترک نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید