دارمندرا پرادهان: هند به دنبال خرید نفت بیشتر از ایران در دوره بایدن است

به گزارش اهدا بلاگ، وزیر نفت هند اعلا کرد: امیدوارم در دوره ریاست جمهوری جو بایدن بتوانیم نفت بیشتری از ایران و ونزوئلا خریداری کنیم، هند احتیاج به متنوع کردن منابع نفتی خود برای واردات است.

دارمندرا پرادهان: هند به دنبال خرید نفت بیشتر از ایران در دوره بایدن است

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، کشور هند امیدوار است که در دوره ریاست جمهوری جو بایدن ایران و ونزوئلا نفت بیشتری را صادر نمایند.

هند می گوید انتظار دارد که آمریکا در دوره ریاست جمهوری جدید طوری رفتار کند که هند که سومین کشور وارد نماینده نفت درجهان است بتواند منابع نفتی خود را برای واردات متنوع تر کند.

دارمندرا پرادهان وزیر نفت و انرژی هند در شبکه تلویزیوونی بلومبرگ باتاکید بر اظهارات ماه گذشته خود که گفته بود بعضی تغییرات ژئوپلتیکی وجود دارد و باید منتظر بمانیم که اتفاقات چطور پیش می رود، توضیح داد: ما بسیار شاد می شویم اگر تعداد کشور های فراوری نماینده و صادر نماینده نفت افزایش یابد.

اقتصاد کشور های آسیای جنوبی به شدت به واردات انرژی وابسته است و پالایشگاه این کشور ها با سیاست های خارجه کاخ سفید که طی چند سال گذشته دسترسی به نفت ایران و ونزوئلا محدود شده به مشکل برخورده اند.

وزیر نفت و انرژی هند همچنین با تاکید بر اهمیت این طلای سیاه در اقتصاد کشور ها گفت: تغییرات آنی در سیاست های فراوری نفت کشور ها برنامه های مالی را با خطر جدی روبرو می نماید و به افزایش تورم می انجامد.

وی اضافه نمود: ما انتظار نداریم نفت را با قیمت پایین خریداری کنیم، اما انتظار تصمیمات سریع و به زانو در آورنده از سوی فراوری نمایندگان نفت را نیز نداریم.

هند قبل از منقضی شدن معافیت تحریمی آمریکا درسال 2019 سومین کشور واردنماینده نفت از ایران بود.

صادرات نفت ایران به چین هم ماه گذشته تقریبا دو برابر شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 587

به "دارمندرا پرادهان: هند به دنبال خرید نفت بیشتر از ایران در دوره بایدن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دارمندرا پرادهان: هند به دنبال خرید نفت بیشتر از ایران در دوره بایدن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید