اخبار صنعت

رشد 17 درصدی صادرات به اوراسیا پس از اجرایی شدن موافقت نامه

خبرنگاران: رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: کل صادرات ایران به اوراسیا پس از اجرایی شدن موافقت نامه تا آخر خرداد 99 بالغ بر 681 میلیون دلار بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل 17 درصد رشد داشته است.

28 شهریور 1399

ایران خودرو k132؛ کپی برداری خودروساز وطنی از پژو 301؟

وب سایت اسب بخار: ایران خودرو، اتومبیلی را با نام موقت k132 رونمایی کرده که کارشناسان می گویند یادآور پژو 301 است، این مطلب جزئیات فنی این خودرو و قیمت احتمالی اش را در خودش دارد. در بهمن 1398 برای اولین بار معرفی K132 در حاشیه جلسه هیئت دولت انجام شد. حال پس از...

21 شهریور 1399

خبرنگاران تصمیمات مراجع کلان کشور رگ تداوم حیات و جهش فراوری شرکت هپکو اراک است

اراک - خبرنگاران - نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی و رئیس دوره ای مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: تصمیمات هوشمندانه و کارساز در مراجع کلان کشور و دولت برای هپکو اراک، رگ تداوم حیات و رونق فراوری در این شرکت مادرتخصصی و تجهیزات ساز...

16 شهریور 1399

پاسخ چندباره کارگزاران به تحلیل عوام فریبانه مرعشی

سخنگوی حزب کارگزاران با اعتماد به نفس منحصر به فرد، از مجلس جدید که یک ماه است سرکار آمده خواست تا جوابگوی نابسامانی های اقتصادی ای باشد که دولت مورد حمایت طیف متبوع وی پدید آورده است؟!

14 شهریور 1399

تحلیل عملکرد برای مدیریت بهتر، سواد داده به داشتن کسب وکار بهتر یاری می نماید

هر روز حجم زیادی از داده ها در سازمان ها، شرکت ها، کسب و کارها و سایر مجموعه ها در حال فراوری است. استخراج، تحلیل و مدیریت این داده ها می تواند به عنوان یک شتاب دهنده برای کسب و کارها عمل کند.

12 شهریور 1399

خبرنگاران جایگاه بهتری برای طب سنتی در نظام سلامت قائل شویم

تهران- خبرنگاران- رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: امید است با اجرای تفاهم نامه همکاری هفت جانبه، جایگاه بهتری برای طب سنتی در نظام سلامت قایل شویم.

10 شهریور 1399

زیباترین ساعت های اروپا را ببینید - گالری عکس

چگونه ساخت ساعت دیواری زندگی انسان قرون وسطایی را متحول می نماید و نقشی انکارناپذیر در پیشرفتهای علمی دارد؟ نخستین بار در ارتباط با زندگی صومعه ای و ایجاد نظمی همگانی در آن، مورد استفاده عمومی نهاده شد. معین اختصاص وقت برای امور دینی و منظم کردن کار...

6 شهریور 1399

فقه اسلامی توجه ویژه ای به کسب اسلامی و آداب آن دارد

به گزارش خبرنگاران، کتاب اخلاق و احکام کسب و کار نوشته محمدصادق علیپور، نویسنده کتاب و مدرس دانشگاه یکشنبه یکم تیرماه به صورت زنده از طریق اینستاگرام موسسه خانه کتاب در سرای اهل قلم پخش شد.

30 مرداد 1399

قبض آب تهرانی ها چقدر است؟

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان تهران با اشاره به قبوض آب تهرانی ها گفت: به طور میانگین خانواده هایی که مدیریت مصرف آب دارند حدود 15 تا 16 هزار تومان هزینه قبض آب پرداخت می کنند که این مساله شامل حال 60 درصد تهرانی ها می شود.

27 مرداد 1399

فروش گیشه های سینمای کره جنوبی 2 برابر شد

با بازگشایی سینما ها پس از فروکش کردن بحران کرونا، فروش سینما های کره جنوبی نسبت به آخر هفته قبل 2 برابر شد.

25 مرداد 1399

دستور قاضی فدرال به پلیس سیاتل برای توقف استفاده از گاز اشک آور و اسپری فلفل

یک قاضی فدرال در سیاتل به پلیس دستور داده است تا استفاده از گاز اشک آور، سپری فلفل و سایر ابزارهای اعمال زور علیه معترضان را متوقف کند.

23 مرداد 1399

تصویب لایحه مشارکت عمومی- خصوصی، اولویت مجلس یازدهم باشد

رئیس کمیسیون احداث و خدمات فنی و مهندسی اتاق ایران درباره انتظارات فعالان اقتصادی از مجلس یازدهم تأکید می کند که یکی از مسائل فعلی اقتصاد و محیط کسب وکار، تعدد قوانین و مقررات و اجرایی نشدن آن هاست. بر همین اساس او یکی از مهم ترین اولویت های مجلس یازدهم...

20 مرداد 1399

کوشش کردم تحقق برنامه های وزارتخانه را تسریع کنم

به گزارش خبرنگاران (یبنا) آئین تکریم ایوب دهقانکار و معارفه علی اسماعیلی، مشاور اجرایی جدید معاون امور معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور محسن جوادی، معاون امورفرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ نیکنام حسینی پور، مدیرعامل موسسه خانه...

17 مرداد 1399

بازی درون گروهی استقلالی ها در زمین شماره 2 آزادی

اعضای تیم فوتبال استقلال امروز در زمین شماره 2 آزادی در دیداری درون تیمی به مصاف هم می فرایند.

16 مرداد 1399

غیزانیههای خراسان رضوی ، 280 روستای خراسان رضوی با تانکر آبرسانی می شوند!

شرایط آب در خراسان رضوی بغرنج است؛ سالانه دشت مشهد از بی آبی 25 سانتی متر فرو می نشیند و به 280 روستای خراسان رضوی با تانکر آبرسانی می شود. آیا باید منتظر غیزانیه ای دیگر در خراسان رضوی باشیم؟

11 مرداد 1399

خبرنگاران تداوم حمایت وزارت جهاد کشاورزی از تولیدکنندگان بذر

تهران - خبرنگاران - معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به نقش بذر به عنوان یک تکنولوژی مورد احتیاج بخش کشاورزی و نظر به ضرورت حمایت از صنعت بذر، سیاست وزارت جهاد کشاورزی تداوم حمایت از موسسات و شرکت های تولیدکننده بذر است.

5 مرداد 1399

دانشگاه صنعتی شاهرود بدون آزمون در مقطع دکتری دانشجو می پذیرد

دانشگاه صنعتی شاهرود بدون آزمون دانشجویان در مقطع دکتری، در 11 رشته اعلام شده برای ترم تحصیلی 1400-1399 دانشجو می پذیرد.

5 مرداد 1399

خبرنگاران 80درصد افزایش فراوری برق از محل انرژی های نو خواهد بود

تهران- خبرنگاران- رییس سابق سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری برق ایران گفت: ظرفیت فراوری برق در آینده به دو برابر افزایش خواهد یافت که 80 درصد از این ظرفیت توسط انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق تامین خواهد شد.

2 مرداد 1399

هشدار باکو: تشدید تنش با ارمنستان به زیرساختهای انرژی دریای خزرآسیب میزند

یک مقام جمهوری آذربایجان نسبت به در خطر بودن زیر ساختهای انرژی در دریای خزر با توجه به تشدید تنش بین باکو و ایروان هشدار داد.

1 مرداد 1399

واشنگتن از مذاکره با بغداد در ماه ژوئن به دنبال چیست؟

شماری ازتحلیل گران عراقی مذاکرات میان واشنگتن و بغداد در ماه ژوئن آینده را تلاشی از سوی آمریکا برای دور زدن طرح مصوب مجلس عراق و خریدن زمان بیشتر برای بهانه تراشی های جدید در راستای تداوم اشغالگری توصیف کرده اند.

20 تیر 1399
تعداد: (47)