قبض آب تهرانی ها چقدر است؟

به گزارش اهدا بلاگ، مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان تهران با اشاره به قبوض آب تهرانی ها گفت: به طور میانگین خانواده هایی که مدیریت مصرف آب دارند حدود 15 تا 16 هزار تومان هزینه قبض آب پرداخت می کنند که این مساله شامل حال 60 درصد تهرانی ها می شود.

قبض آب تهرانی ها چقدر است؟

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا بختیاری در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه اگر میزان مصرف آب این دسته از مشترکان کاهش یابد تخفیف های ویژه ای برای آن ها در نظر گرفته شده است تا جایی که می توانند میزان هزینه را بیش از این کاهش دهند، اظهار کرد: مشوق های متعددی برای مشترکان کم مصرف در نظر گرفته شده یکی از آن ها این است که این دسته از مشترکان می توانند قبوض آب خود را در هر ماه پرداخت نکنند و بعد از گذشت چندماه به طور یکجا پرداخت را انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه مشترکانی که بین 15 تا 16 هزار تومان هزینه قبوض آب برای آن ها صادر می شود، می توانند به طور مثال بعد از چهار ماه هزینه را پرداخت کنند، شرح داد: یکی از مسائل فعلی در صنعت آب قیمت بسیار پایین این مایه حیات است که به دلیل ملاحظات دولت برای اینکه مردم تحت فشار قرار نگیرند قیمت آب آن طور که باید افزایش نمی یابد.

کمترین قبض 7000 تومان و بیشترین 150 هزار تومان

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان تهران با اشاره به بالاترین و کمترین قبوض صادر شده در تهران، گفت: قبض 7000 تومانی نیز در تهران صادر می شود و بیشترین میزان نیز حدود 150 هزار تومان بوده که معمولا مختص مشترکانی است که در منزل شخصی خود استخر دارند.

بختیاری اضافه کرد: در ماه های اسفند و فروردین و اردیبهشت نیز اعلام شد که افراد اگر با مشکل روبرو هستند می توانند قبوض آب را پرداخت نکنند و بیشتر مشترکان نیز پول آب را پرداخت نکردند و با توجه به اینکه این مساله دستور رییس جمهور و وزیر نیرو بود با مردم مدارا کردیم.

کم مصرف ها مشمول افزایش قیمت نشدند

وی با اشاره به طرح های تشویقی برای کاهش مصرف آب در تهران، اظهار کرد: برای مشترکانی که زیر حد نرمال میزان مصرف آب داشته باشند مشوق هایی ریالی در نظر گرفته شده است بدین ترتیب که برای افراد کم مصرف تنها هفت درصد افزایش قیمت اجرا شده که نسبت به تورم که حدود 40 درصد بود این عدد ناچیز است.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان تهران با تاکید بر اینکه تقریبا تمام کسانی که مصرف پایینی دارند مشمول هیچ افزایش قیمتی نشده اند، شرح داد: دو سال است که روال به همین صورت است و افرادی که زیر خط نرمال مصرف آب دارند هیچ افزایش قیمتی در قبوض آن ها لحاظ نشده است.

40 درصد مشترکان تهرانی پر مصرف هستند

بختیاری با بیان اینکه 60 درصد مشترکان در این مجموعه قرار دارند و جزء مشترکان کم مصرف به حساب می آیند، گفت: حدود 20 درصد مشترکان تهرانی کمی از مصرف میانگین بالاتر و 20 درصد نیز پر مصرف هستند البته امسال این اعداد تغییر کرده و حدود40 درصد مشترکان مصرف بالایی دارند.

وی اضافه کرد: بر اساس آمار امسال 40 درصد خانواده های تهرانی بالای 30 مترمکعب مصرف دارند درحالی که میزان مصرف این مشترکان در سال گذشته حدود 18 مترمکعب بوده است، البته به دلیل شیوع بیماری کرونا و گرمای زودرس می توان این مساله را طبیعی دانست.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 267

به "قبض آب تهرانی ها چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبض آب تهرانی ها چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید