خبرنگاران حدود چهار میلیون نفر در خراسان رضوی سهام عدالت دارند

به گزارش اهدا بلاگ، مشهد- خبرنگاران- مدیرکل امور مالی و دارایی خراسان رضوی گفت: هم اکنون 3 میلیون و 984 هزار و 404 نفر در این استان سهام عدالت دارند که یک میلیون و 459 هزار و 562 نفر از این تعداد در مشهد هستند.

خبرنگاران حدود چهار میلیون نفر در خراسان رضوی سهام عدالت دارند

حسین امیررحیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران با اعلام این مطلب اضافه کرد: از کل شمار سهامداران عدالت در استان خراسان رضوی یک میلیون و 268 هزار و 200 نفر روش مستقیم و بقیه که تعدادشان 2 میلیون و 716 هزار و 204 نفر است روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند.

وی با بیان این که تفاوت روش مستقیم و غیرمستقیم تنها در ارتباط با نحوه مدیریت سهام است ادامه داد: در روش مستقیم هم مدیریت و هم مالکیت از آن سهامدار است ولی در روش غیرمستقیم مالکیت همچنان در اختیار سهامدار، ولی مدیریت آن با شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان است.

مدیرکل امور مالی و دارایی خراسان رضوی گفت:کسانی که روش مستقیم را انتخاب نمودند برای اینکه بتوانند در انتخاب اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان شرکت کنند و به فرد مورد نظر رای بدهند باید حتماً در سامانه سجام ثبت نام کرده و همچنین احراز هویت شده باشند.

وی گفت: انتخابات اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان در 20 اسفند ماه 1399 برگزار خواهد شد که اطلاعیه آن در روزنامه درج خواهد شد.

در راستای اجرای فصل ششم قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی به منظور گسترش مالکیت عمومی و تامین عدالت اجتماعی، طرح توزیع سهام عدالت از سال 1385 اجرایی شد و تعداد 49 میلیون و 226 هزار و 193 نفر مشمول طرح در کشور طی 18 مرحله شناسایی و ثبت نام قطعی شدند.

وی ادامه داد: تمام یا بخشی از سهام متعلق به دولت در 60 شرکت سرمایه پذیر به طرح سهام عدالت تخصیص یافته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 698

به "خبرنگاران حدود چهار میلیون نفر در خراسان رضوی سهام عدالت دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حدود چهار میلیون نفر در خراسان رضوی سهام عدالت دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید