حمایت آمریکا از عقب نشینی تروئیکای اروپا در شورای حکام

به گزارش اهدا بلاگ، تهران (پانا) - روزنامه وال استریت ژورنال عنوان کردکه عقب نشینی تروئیکای اروپا برای ارائه قطعنامه علیه ایران به شورای حکام مورد حمایت واشنگتن قرار گرفته است.

حمایت آمریکا از عقب نشینی تروئیکای اروپا در شورای حکام

با ما سفر کنید و با تور لحظه آخر اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش ایرنا، وال استریت ژورنال در گزارش پنجشنبه شب نوشت، دیپلمات های ارشد اعلام نموده اند که عقب نشینی سه کشور اروپایی با حمایت واشنگتن همراه بود و نشان دهنده نگرانی های ایالات متحده مبنی بر فشار مجدد بر ایران است که می تواند دیپلماسی را از بین ببرد.

براساس این گزارش، انگلیس، فرانسه و آلمان روز پنجشنبه تصمیم گرفتند که قطعنامه علیه ایران را به شورای حکام ارائه نکنند. پیش از این ایران هشدار داده بود که این اقدام می تواند منجر به محدود کردن بازرسی های بین المللی از این کشور و منصرف کردن وی از گفتگوهای مستقیم با آمریکا درباره برنامه هسته ای گردد.

کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین پس از عقب نشینی اروپایی ها گفت: توقف قطعنامه حاصل رایزنی های گسترده ایران و درایت و هشیاری اعضای شورای حکام است.

غریب آبادی در گفت وگو با خبرنگاران اقداماتی که در جهت توقف قطعنامه ضد ایرانی سه کشور اروپایی صورت گرفت را تشریح کرد و گفت: با شروع کوشش سه کشور اروپایی با حمایت آمریکا جهت ارائه قطعنامه ای علیه ایران در شورای حکام، اقدامات مختلفی در دستورکار نهاده شد، مانند: رایزنی های گسترده با اعضای شورای حکام در وین و پایتخت ها، ارسال نامه وزیر امور خارجه به همتایان خود در کشورهای عضو شورای حکام، تشریح مواضع ایران برای اعضای شورا و آژانس در قالب یک متن توجیهی، فعال کردن ظرفیت دبیرخانه آژانس و مدیرکل برای کوشش در جهت حفظ همکاری ها و تعاملات، هماهنگی ویژه با روسیه و چین و اعلام مخالفت قطعی آن ها با قطعنامه، و ارسال پیغام های اصولی از سوی رئیس جمهور، وزیر امور خارجه، رئیس سازمان انرژی اتمی، و معاون سیاسی وزیر امور خارجه.

غریب آبادی اضافه نمود: در تمام رایزنی ها، پیغام ها و مکاتبات، به صراحت گفته شد که تصویب قطعنامه را اقدامی مخرب بر سر راه روابط و همکاری های ایران و آژانس می بینیم که از جمله، موجب توقف تفاهم مشترک اخیر ایران و آژانس نیز خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 699

به "حمایت آمریکا از عقب نشینی تروئیکای اروپا در شورای حکام" امتیاز دهید

1 کاربر به "حمایت آمریکا از عقب نشینی تروئیکای اروپا در شورای حکام" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت آمریکا از عقب نشینی تروئیکای اروپا در شورای حکام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید