برگزیدگان جایزه پِن آمریکا معرفی شدند

به گزارش اهدا بلاگ، برگزیدگان نهایی جایزه پِن آمریکا 2020 در شاخه های نخستین مجموعه داستان های کوتاه، بهترین کتاب آزاد، بهترین اثر ترجمه شده، مقاله نویسی و زندگی نامه معرفی شدند.

برگزیدگان جایزه پِن آمریکا معرفی شدند

به گزارش خبرنگاران، جایزه 75 هزار دلاری پِن جین آستن که به اثر تأثیرگذار و اصیلی که در سال گذشته به چاپ رسیده باشد، اهدا می گردد، سال جاری به رمان جایی که دلایل تمام می شوند نوشته یی یون لی رسید.

در بخش نخستین مجموعه داستان های کوتاه این جایزه ادبی که به نام رابرت ورث بینگهام نامگذاری شده است، میمی لوک برای خلق مجموعه داستان های کوتاه نام خانوادگی او به عنوان برنده این جایزه 25 هزار دلاری برگزیده شد.

جایزه کتاب آزاد که به برترین اثر یک نویسنده رنگین پوست اهدا می گردد نیز به قبری روی دیوار اثر برندن شیمودا اختصاص یافت.

همچنین جایزه 3 هزار دلاری برترین اثر ترجمه شده این رقابت ادبی به 10 عشق نیشینو نوشته هیرومی کواکامی نویسنده ژاپنی رسید. کواکامی برای کسب این جایزه ادبی با اولگا توکارچوک نویسنده برنده نوبل ادبیات به رقابت پرداخت. توکارچوک برای رمان استخوان های مرده را شخم بزن به فهرست نامزدهای نهایی بخش ترجمه جوایز پِن آمریکا راه یافته بود.

جایزه پِن برترین مقاله منتشرشده در سال 2019 نیز به دبورا فلمینگ برای مجموعه مقالات احیای حیات وحش رسید و کتاب خواهران و شورشیان نوشته ژاکلین داد هال نیز به عنوان برنده بخش زندگی نامه معرفی گردید.

جایزه 50 هزار دلاری یک عمر دستاورد ادبیات بین الملل پِنکه هر ساله به یک نویسنده در قید حیات اهدا می گردد، سال جاری به مارلین نوربسه فیلیپ شاعر، رمان نویس، نمایش نامه نویس ، مقاله نویس و نویسنده داستان کوتاه کانادایی اهدا شد.

برگزیده نهایی جایزه پِن برترین رمان نخست یک نویسنده که به اسم ارنست همینگوی نام گذاری شده است، پنجم آوریل 2020 تعیین خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 80

به "برگزیدگان جایزه پِن آمریکا معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزیدگان جایزه پِن آمریکا معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید