اولین اقدام جهادی معاون نو روابط کار

به گزارش اهدا بلاگ، یک فعال حوزه کار با اشاره به انتصاب معاون تازه روابط کار از وی خواست که در اولین اقدام جهادی برگزاری جلسه شورای عالی کار در هفته آینده را برنامه ریزی کند و تاکید کرد: جلسه شورای عالی کار ابتدا باید برگزار و صحبتهای اولیه نمایندگان کارگری و کارفرمایی مطرح شود تا سپس کمیته دستمزد به معین هزینه سبد معیشت کارگران ورود کند.

اولین اقدام جهادی معاون نو روابط کار

ناصر چمنی در گفت وگوبا خبرنگاران، با اشاره به انتصاب معاون نو روابط کار، تشکیل جلسات شورای عالی کار را خواستار شد و گفت: با شناختی که از آقای رعیتی فرد داریم و دیدگاهها و دغدغه های ایشان نسب به جامعه کارگری را می دانیم، انتظار داریم که به عنوان اولین اقدام جهادی ظرف هفته آینده و البته با حضور آقای عبدالملکی، وزیر کار جلسه شورای عالی کار را برگزار و در آن جلسه مشخص کنند که قرار است چه کاری انجام شود؟ جلسات به صورت ماهانه یا حداقل 45 روزه برگزار خواهد شد؟ دستور کار کمیته دستمزد برای مشخص یک مزد منطقی چیست؟

وی ادامه داد: با توجه به آنکه آقای رعیتی فرد در مورد افزایش دستمزد، نگاه و ذهنیتشان با نگاه تشکل ها و گروه های کارگری تفاوتی ندارد لذا آرزو می کنیم که همین ذهنیت، دیدگاه و تفکر در مورد ایشان که به عنوان معاون نو روابط کار منصوب شدند در این دولت تغییر نکرده باشد؛ چرا که می تواند پیام خوبی برای آحاد جامعه باشد که منتقدان دیروز امروز سکوت نکرده اند.

چمنی در ادامه شرح داد: وزیر کار هنگام گرفتن رأی اعتماد در مجلس بر این مسئله تاکید کرد که مسائل اصلی که جامعه اکنون با آن دست به گریبان است به دلیل عدم تمکین به قانون از سوی مدیران و مسئولانی بوده که در رأس کار بودند و قانون را اجرا نکردند و تعهد انقلابی دادند که آمده اند قانون را اجرا کنند.

این فعال حوزه کار متذکر شد: کنندگان کارگری در دیداری که با ایشان داشتند درخواست تشکیل جلسه شورای عالی کار را مطرح کردند. طبق آیین نامه شورای عالی کار جلسات شورا ماهی یکبار برگزار می شود و بیش از دوماه است که جلسه ای برگزار نشده است لذا امیدواریم اکنون که معاون نو روابط کار منصوب شده تاخیر در برگزاری جلسات شورا را شاهد نباشیم.

چمنی با بیان این مطلب که جلسات شورای عالی کار از حالا باید برگزار شود، گفت: اگر رویه کاری در بحث مشخص دستمزد و مسایل مربوط به حوزه روابط کار همچون دولت قبل باشد چه تفاوتی کرده است! آنچه از انقلابی بودن انتظار داریم این است که روش و مدیریت مسئولان و مدیران حاضر نسبت به اتفاقاتی که در حوزه روابط کار و حوزه کارگری باید بیفتد، تغییر کند.

وی در سرانجام گفت: معاون روابط کار دبیر شورای عالی کار هست و از ایشان انتظار داریم در هفته آینده جلسه شورای عالی کار را برنامه ریزی کنند چون باید ابتدا جلسه شورای عالی کار برگزار و و صحبتهای اولیه از سوی کنندگان گروه کارگری و کارفرمایی مطرح شود سپس کمیته دستمزد به مشخص هزینه سبد معیشت ورود کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 آذر 1400 بروزرسانی: 16 آذر 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1079

به "اولین اقدام جهادی معاون نو روابط کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین اقدام جهادی معاون نو روابط کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید