افزایش دوباره قیمت مرغ، یک کیلو مرغ 24 هزار تومان شد

به گزارش اهدا بلاگ، خبرنگاران : قیمت هرکیلوگرم مرغ که بر اساس نرخ مصوب قرار بود حداکثر 15 هزار تومان به فروش برسد به 21 تا 24 هزار تومان افزایش یافته و حتی در مواردی به قیمت 26 هزار تومان به دست مصرف کننده می رسد و مرغ زنده به جای 10 هزار تومان 16.5 تا 18 هزار تومان فروخته می گردد.

افزایش دوباره قیمت مرغ، یک کیلو مرغ 24 هزار تومان شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، قیمت هر کیلوگرم مرغ که قرار بود حداکثر 15 هزار تومان به دست مصرف نماینده برسد حداقل 6 هزار تومان تا 11 هزار تومان بالاتر از نرخ مصوب به فروش می رسد و دیگر توجهی به نرخ های مصوب نمی گردد.

بر اساس گزارش میدانی، قیمت هر کیلوگرم مرغ کامل و با پوست 21 تا 24 هزار تومان در تهران به فروش می رسد و حتی در بعضی از نقاط 26 هزار تومان نیز قیمت گذاری شده است.

قیمت هر کیلوگرم سینه مرغ بدون پوست و استخوان 47 هزار تومان و ران مرغ بدون پوست و استخوان نیز 48 هزار تومان است.

نرخ مصوب هر کیلوگرم مرغ زنده نیز حداکثر 10 هزار تومان معین شده در نقاط مختلف کشور 16 هزار و 500 تومان تا 18 هزار تومان به فروش می رسد.

بنابر این گزارش در هفته های اخیر مرغداران با کمبود نهاده ها از جمله کنجاله سویا روبه رو بوده اند و میزان جوجه ریزی کاهش یافته است. وزارت صمت تولیدنمایندگان را تهدید نموده در صورتی که قیمت مرغ زنده کاهش نیابد از ترکیه مرغ وارد خواهد نمود.

دولت در ماه های گذشته نتوانسته است نهاده های طیور را به درستی تامین کند و مرغداران نیز نرخ محصولات خود را بالا برده اند و در نهایت این مردم به عنوان مصرف نماینده نهایی هستند که باید این محصول پروتئینی را با قیمت بالایی خریداری نمایند و حتی از سفره بعضی از اقشار جامعه پر کشیده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 463

به "افزایش دوباره قیمت مرغ، یک کیلو مرغ 24 هزار تومان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش دوباره قیمت مرغ، یک کیلو مرغ 24 هزار تومان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید