اجماع بین المللی برای کنار زدن منصور هادی

به گزارش اهدا بلاگ، شبکه المیادین به نقل از بعضی منابع گزارش داد که اجماعی در سطح بین المللی و سازمان ملل برای سرانجام دادن به جنگ یمن اجرا شده که این تصمیم جدید عملا زمینه را برای بستن پرونده رئیس دولت مستعفی یمن فراهم خواهد نمود.

اجماع بین المللی برای کنار زدن منصور هادی

به گزارش خبرنگاران، شبکه المیادین شامگاه دوشنبه به نقل از منابع خود گزارش داد که تحرکاتی در سطح بین المللی و سازمان ملل در حال اجرا است تا به بحران یمن انتها داده گردد.

منابع مذکور به المیادین خبر دادند که این کوشش ها با هدف انتها دادن به بحران یمن و متوقف کردن جنگ در این کشور صورت می گیرد.

بر اساس این گزارش، اجماعی بین الملی و منطقه ای مبنی بر لغو قعطنامه 2216 درباره یمن و جایگزین کردن آن با قطعنامه ای انجام شده است.

در ادامه این گزارش آمده است: رایزنی های سازمان ملل و بین المللی به دنبال یک الگوی جایگزین برای قطعنامه 2216 است که بر متوقف کردن جنگ و از سر گرفته شدن فرایند سیاسی میان طرف های یمنی تأکید کند.

قطعنامه 2216 شورای امنیت سازمان ملل متحد که در تاریخ چهاردهم آوریل سال 2015 در ارتباط با جنگ یمن تصویب شد، بدون پرداختن به حملات نظامی عربستان سعودی علیه یمن، نیروهای یمنی را تحریم تسلیحاتی نموده است و بر مشروعیت رئیس دولت مستعفی یمن را تأیید نموده است.

منابع یادشده همچنین گفتند: در این تصمیم سازمان ملل و بین المللی از تمام طرف های سیاسی و نظامی یمن خواسته خواهد شد که وارد مذاکرات شوند.

در انتها این گزارش اشاره شده است: این تصمیم زمینه را عملا برای بستن صفحه عبد ربه منصور هادی فراهم خواهد نمود و رایزنی های کنونی بر بحث و آنالیز یک الگوی جایگزین برای هادی است.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین 1394 با ادعای کوشش برای بازگرداندن عبد ربه منصور هادی رئیس دولت مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری های واگیردار همراه شده است.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 845

به "اجماع بین المللی برای کنار زدن منصور هادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجماع بین المللی برای کنار زدن منصور هادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید