50 درصد جوانان از ماسک استفاده نمی کنند

به گزارش اهدا بلاگ، متخصص بیماری های عفونی با اشاره به نقش ماسک در پیشگیری از شیوع کرونا گفت: 50 درصد جوانان از ماسک استفاده نمی کنند.

50 درصد جوانان از ماسک استفاده نمی کنند

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران، مینو محرز در پاسخ به پرسشی مبنی بر بازگشت تعداد مبتلایان کرونا به روزهای اسفند 98 گفت: فرصت تست دریافت ما بیشتر شده اما با توجه به بازگشایی مراکز عمومی در تمامی جهان و به تبع آن، ابتلای بیشتر مردم حتی خانواده ها به این بیماری افزایش داشته است. تنها و موثرترین راه پیشگیری از کرونا، استفاده از ماسک است و ماسک زدن باید اجباری شود.

وی درباره زنجیره انتقال کرونا گفت: جوان ها مهمترین حلقه اتصال و ابتلا به کرونا هستند. تقریبا 50 درصد جوانان از استفاده از ماسک خودداری می کنند و این امر خطرآفرین است. با عطسه و سرفه یک شخص حدود 200 میلیون باکتری و ویروس منتقل می شود. درصورت استفاده نکردن از ماسک درصد ابتلا به کرونا به حدود 90 تا 95 درصد می رسد.

متخصص بیماری های عفونی بیان نمود: با استفاده دو طرف از ماسک درصد ابتلا به شدت کاهش پیدا می کند. با توجه به عدم امکان قرنطینه و بسته شدن مراکز تجاری، تمامی کشورها استفاده از ماسک را اجباری کرده اند و پیروز شده اند با این بیماری مبارزه کنند.

محرز با اشاره به اینکه کرونا یک ویروس است نه باکتری گفت: داروی آزیترومایسین برای از بین بردن باکتری ها استفاده می شود و هیچ تاثیری بر فرایند درمان کرونا ندارد. آزیترومایسین اثر ضد ویروسی ندارد و برای بعضی اشخاص مشکل قلبی ایجاد می کند و داروی کرونا نیست. در جهان همچنان دارویی برای کرونا کشف نشده است و از مردم درخواست می شود گول سوداگران و دلالان را نخورند و تحت تأثیر این اخبار اقدام به خرید دارو نکنند.

محرز خاطر نشان کرد : استفاده نکردن از ماسک می تواند منجر به ابتلای تقریبا 400 نفر از طریق یک نفر به این بیماری شود؛ به خصوص در رستوران که مکان خطرناکی است. طبق مطالعات، این ویروس همه ارگان های بدن را می تواند درگیر کند و علائم مختلفی می تواند از خود نشان دهد.

وی افزود: همچنین امکان ابتلا دوباره شخصی که یک بار به این بیماری مبتلا شده است وجود دارد. علاوه بر نکات ذکر شده استفاده از قلیان به خصوص در مکان های عمومی احتمال ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد.

4148

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 291

به "50 درصد جوانان از ماسک استفاده نمی کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "50 درصد جوانان از ماسک استفاده نمی کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید