گلهای تابستانی باغچه ای ، برترین گل برای فصل تابستان (طراحی باغ ویلا)

به گزارش اهدا بلاگ، اگر میخواهید اهل محل به باغچه تابستانی شما غبطه بخورند، به جای درستی آمده اید. چراکه ما لیستی از 15 شکوفه از برترین گل برای فصل تابستان تهیه نموده ایم که همگی امتحان شده و مورد آزمایش قرار گرفته اند و تضمین می گردد که با کمترین مراقبت و توجه از گلهای فصلی تابستانه، در تمام تابستان شکوفه بدهند. پس در ادامه با ما در مجله گردشگری خبرنگاران همراه باشید برای معرفی گلهای تابستانی باغچه ای...

گلهای تابستانی باغچه ای ، برترین گل برای فصل تابستان (طراحی باغ ویلا)

جهت دریافت خدمات طراحی باغ ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

1) همواره بهار

این گل های زیبا که میتوانند به رنگ های طلایی، برنجی و حتی مسی باشند، محبوب ترین و برترین گل برای فصل تابستان است. زیرا باغچه تان را روشن می نمایند و نگهداری از آنها بسیار ساده است.

2) ادریس

از اواخر بهار تا اوایل پاییز میتوانید گل سرزنده ادریس را در باغچه خود پرورش دهید. یک حقیقت جالب در خصوص این گل ها این است که با توجه به میزان آلومینیوم موجود در خاک، رنگشان تغییر میکند.

3) عنبر کشمیری

برترین گل ها برای آنهایی که در رسیدگی به باغچه تنبل اند. گل عنبر کشمیری از مجذوب کننده ترین گلهای فصلی تابستانه که حتی اگر مورد غفلت قرار گیرد و یا در خاک کم کیفیت کاشته گردد، میتواند رشد کند.

4) مینا

گل متولدین سپتامبر. گل کم ارتفاع مینا هم نماد صبر و هم نماد عشق است. شکوفه ستاره شکل آنها حس بنفش، صورتی و ارغوانی رنگی به تمام روزهای تابستانی میبخشد.

5) تاج خروس

تاج پَر مانند و نرم این گلها میتواند تا ارتفاع دو فوت رشد کند. پس اگر میخواهید رنگ غالب باغچه تان صورتی باشد، این گل همواره پُر جلوه برترین انتخاب گلهای تابستانی باغچه ای است.

6) سوسن چشم سیاه

معمولا گفته میگردد شکوفه های زرد رنگ گل سوسن چشم سیاه نماد عدالت و انصاف است و این گلها برترین انتخاب برای شیک و آراسته کردن هر باغچه کم خرجی هستند.

7) مخروطی شکل

پرندگان و پروانه ها عاشق مرکز پوشیده شده از بذرگل مخروطی شکل هستند. پس اگر میخواهید این گل از گلهای فصلی تابستانه را بکارید، آماده پذیرایی از کلی از مخلوقات زیبا در باغچه تان باشید.

8) اشرفی

این گل که به نام تیک وید هم شناخته میگردد، گیاه بومی ایالات متحده بوده در توده های بزرگ رشد میکند. برخی ها دوست دارند باغچه شان را پُر از نوع زرد رنگ سنتی این گل نمایند، در حالی که برخی دیگر ترجیح میدهند تا انواع پر جنب و جوش قرمز، صورتی و چند رنگ را نیز بکارند.

9) کوکب

گل کوکب میزان های گوناونی دارد. من شخصا گل کوکب 20 تا 40 میلیمتری را که همانطور که به نظر می آید، بسیار زیباست، ترجیح میدهم. هرچند شما میتوانید نوعی را پرورش دهیدکه میزان بشقاب غذاست و میتواند تا قطر 12 اینچ رشد کند.

10) مروارید

گفته می گردد گل های مروارید نماد پاکی و بی گناهی اند. اما این به آن معنا نیست که آنها گلهای لطیف و حساسی هستند، بلکه در واقع یکی از مقاوم ترین گلها اند که دوباره در هر بهار ظاهر میشوند.

11) سوسن یک روزه

در طول تاریخ، باغبان ها نام مستعار جاودانه تمام عیار را به سوسن یک روزه داده اند. این به این خاطر است که ریشه های این گلها عملا قادرند در هر نوع خاکی رشد نمایند و به مراقبت و توجه بسیار کمی برای شکوفا شدن نیازمندند.

12) عنبیه

نام عنبیه برگرفته از خدای رنگین کمان در یونان است. عجیب نیست که این گل در هر رنگ قابل تصوّری یافت میگردد.

13) اسطوقدوس

اسطوقدوس یکی از سودمندترین گلهایی است که میتوانید در باغچه تان پرورش دهید. به این علت که رایحه آنها میتواند علاوه بر دفع پشه ها، باعث آرامش انسان گردد.

14) صد تومانی

با تماشا جوانه زدن بوته های گل صد تومانی در همه جا، میتوان فهمید که تابستان فرا رسیده است. برخی از آنها به خاطر رشد بیش از نیم قرن، شناخته شده اند.

15) آفتاب گردان

گل های آفتاب گردان به این علت مجذوب کننده اند که در واقع از هزاران گلچه کوچک ملحق شده به هم تشکیل می شوند و بعد از ریزش گلبرگ ها و پدیدارشدن دانه ها، یک رستوران فوق العاده برای پرندگان فراهم می نماید.

منبع: همگردی
انتشار: 19 دی 1401 بروزرسانی: 19 دی 1401 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1387

به "گلهای تابستانی باغچه ای ، برترین گل برای فصل تابستان (طراحی باغ ویلا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلهای تابستانی باغچه ای ، برترین گل برای فصل تابستان (طراحی باغ ویلا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید