کرونا تنها گذرگاه زمینی یمن با عربستان را تعطیل کرد

به گزارش اهدا بلاگ، مسئولان یمن امروز از تعطیلی تنها گذرگاه زمینی با عربستان سعودی در چارچوب اتخاذ اقدامات احتیاطی برای مقابله با ویروس کرونا خبر دادند.

کرونا تنها گذرگاه زمینی یمن با عربستان را تعطیل کرد

به گزارش گروه بین الملل اهدا بلاگ، یک مسئول در اداره گمرک گذرگاه الودیعه گفت که سالم الخنبشی معاون وزیر حمل ونقل یمن امروز چهارشنبه در نامه ای به مدیر گذرگاه دستور تعطیلی این گذرگاه تا اطلاع ثانوی را صادر کرد.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، در نامه این مسئول یمنی آمده است که این اقدام در راستای اتخاذ تدابیر احتیاطی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اجرا شده است.

بنابر این گزارش مطلق الصیعری مدیرکل گذرگاه الودیعه نیز به اداره مدنی، امنیتی و نظامی گذرگاه دستور داد تا اطلاع ثانوی این گذرگاه را تعطیل کنند.

طی هفته های گذشته نیز فعالیت این گذرگاه تنها به نقل و انتقال کالاهای تجاری ، صادرات و واردات بین یمن و عربستان منحصر شده بود.

گذرگاه الودیعه بین دو استان حضرموت یمن (شرق) و شروره در جنوب عربستان سعودی واقع شده است و برای ششمین سال متوالی از زمان آغاز تجاوز ائتلاف سعودی علیه یمن، این گذرگاه تنها شریان زمینی و کانال زمینی مرتبط بین یمن و عربستان بوده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 116

به "کرونا تنها گذرگاه زمینی یمن با عربستان را تعطیل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا تنها گذرگاه زمینی یمن با عربستان را تعطیل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید