پنتاگون، کنگره را دور زد

به گزارش اهدا بلاگ، ایسنا نوشت: تازه ترین گزارش بازرس کل وزارت دفاع پنتاگون تاکید دارد که نیروی هوایی آمریکا هنگامی که برای ساخت یک پایگاه هوایی 100 میلیون دلاری در نیجر عجله داشت احتمالا قوانین را نقض کرده، کنگره را دور زده و جان نیروها را به خطر انداخته است.

پنتاگون، کنگره را دور زد

به گزارش خبرگزاری رویترز، بازرس کل وزارت دفاع آمریکا هفته گذشته نسخه اصلاح شده ارزیابی های خود از پایگاه هوایی 201 نیروی هوایی آمریکا در شهر آگادز نیجر و ساخت این پایگاه را که در اکتبر 2013 میلادی آغاز شد اما تا بهار 2019 کامل نشده بود منتشر کرد.

این نهاد به دفتر مقام های ارشد غیرنظامی نیروی هوایی آمریکا در پنتاگون در امور مدیریت مالی و کنترل توصیه کرد که بررسی مقدماتی را آغاز کند و مشخص کند که آیا نیروی هوایی هنگامی که از بودجه خرید 3.7 میلیون دلاری به جای بودجه ساخت و ساز نظامی برای خرید 12 برج مراقبت استفاده کرده، قانون مبارزه با کمبود را نقض کرده است یا خیر.

در حالی که بودجه های ساخت و ساز نظامی، نیروی هوایی را ملزم می سازد تا کنگره را مطلع سازد، بودجه های خرید چنین الزامی را به همراه ندارد اما این بودجه ها برای تامین هزینه تجهیزات اختصاص یافته اند.

این گزارش 72 صفحه ای بازرس کل وزارت دفاع آمریکا همچنین اشاره کرد، نیروی هوایی هنگامی که تقاضاهای ساخت و ساز برای عملیات های اطلاعاتی، نظارتی و شناسایی را به شش عملیات و پروژه نگهداری مجزا تقسیم کرد که در کل هزینه آن 5.4 میلیون دلار بود، کنگره را دور زد.

در این گزارش آمده است: با این حال هیچ یک از این پروژه ها به یک تاسیسات کامل و قابل استفاده ختم نشده است که یعنی این پروژه ها باید ترکیب و به کنگره گزارش می شدند. بر اساس این گزارش، فرماندهی آمریکا در آفریقا و نیروی هوایی هر دو نتوانستند ارزیابی های لازم برای طراحی و ساخت پایگاه هوایی 201 را کامل کنند.

پس از انتشار این گزارش بازرس کل وزارت دفاع، فرماندهی آمریکا در آفریقا اذعان کرد که اقدامات درست همیشه صورت نمی گیرند اما تاکید داشت که در این بین هیچ قانونی نقض نشده است.

کریس کارنز، سخنگوی فرماندهی آمریکا در آفریقا در بیانیه ای گفت: تعدادی اشتباه رویه ای در تلاش برای ساخت یک پایگاه هوایی در یک منطقه بسیار دور افتاده و تحت شرایط بسیار سخت رخ داده است. اشتباه رخ می دهد و به دنبال آن ها رویه ها سفت و سخت تر می شوند. ساخت پایگاه هوایی 201 نیجر یک ظرفیت ارزشمند برای رسیدگی و نظارت بر شرایط امنیتی وخیم در منطقه ساحل به وجود می آورد.

بازرس کل وزارت دفاع آمریکا در این گزارش تاکید می کند، گرچه این نهاد برای فرماندهی آمریکا در آفریقا و نیروی هوایی احترام قائل است اما شرایط سخت آن ها مسئولیت تضمین اینکه پروژه های ساختمانی مطابق با قوانین و مقررات مربوطه و استانداردهای امنیتی و عملیاتی برنامه ریزی می شوند، نفی نمی کند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 123

به "پنتاگون، کنگره را دور زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون، کنگره را دور زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید