ویزای 10 روزنامه نگار خارجی صدای آمریکا تمدید نمی شود

به گزارش اهدا بلاگ، یک مقام ارشد امور رسانه در آمریکا که به دست دونالد ترامپ منصوب شده است، از تمدید ویزا 10 خبرنگار در این کشور خودداری کرد، در حالی که ده ها خبرنگار دیگر هم در خطر چنین محدودیتی قرار دارند.

ویزای 10 روزنامه نگار خارجی صدای آمریکا تمدید نمی شود

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، اخیراً به 10 خبرنگار اصالتا خارجی مشغول به کار در شبکه خبری وابسته به دولت فدرال آمریکا یعنی صدای آمریکا گفته شد که ویزا آن ها دیگر تمدید نمی شود.

بنا به گزارش سی بی اس نیوز، ده ها خبرنگار دیگر مشغول به کار برای آژانس رسانه های جهانی آمریکا (USAGM) که ناظر بر کار صدای آمریکاست نیز در خطر عدم تمدید ویزاشان قرار گرفته اند.

یک خبرنگار صدای آمریکا به سی بی اس نیوز گفت هم اکنون چندین تن از کارکنان در شرایط مبهم به سر می برند و نمی دانند آیا ویزاشان بعد از اتمام تمدید می شود یا خیر.

آن ها گفته اند: ما در حالی همچنان به کارمان ادامه می دهیم که نمی دانیم آیا قرار است طی سه تا چهار هفته آینده در بحبوحه همه گیری بیماری این جا را ترک کنیم یا خیر و این استرس زا است.

تصمیم در این خصوص از سوی مایکل پک، مدیرعامل USAGM گرفته شده است. او اخیرا گفت، هیچ حکمی را برای تمدید ویزا امضا نمی کند. مایکل پک که قبلاً مستندساز بوده است، دو سال قبل توسط دونالد ترامپف رئیس جمهوری آمریکا در این سمت مدیر عاملی منصوب شد. هر چند که به نوشته ان پی آر، او در ماه ژوئن تاییدیه خود را از سنا دریافت کرد.

مایکل پک بعد از اینکه به عنوان مدیر عامل تایید شد، سریعآ مدیران پنج بخش دیگر این آژانس را برکنار کرد. در ادامه مدیر و معاون صدای آمریکا نیز استعفا کردند.

ترامپ و حامیان او این رسانه آمریکایی را به گزارش دهی شرم آور متهم کرده اند و برای مشخص گزینه خودشان در آژانسی دولتی که بر صدای آمریکا (VOA) و زیر شاخه های آن نظارت دارد، فشار زیادی اعمال کردند.

دموکرات ها پیشتر ابراز نگرانی کردند که گزینه مورد نظر ترامپ که مایکل پک، از فیلمسازان محافظه کار بود، این سازمان رسانه ای را به ماشین پروپاگاندای ترامپ تبدیل کند که سالی بیش از 200 میلیون دلار از پول مالیات دهندگان آمریکایی به آن تزریق می شود. ترامپ در اندیشه کنترل این رسانه خبری بوده است. مایکل پک اما چنین نگرانی ای را بی دلیل دانسته و گفته است هرگز اجازه این کار را نمی دهد. با این حال اختلافات اخیر به این نگرانی ها دامن زده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 314

به "ویزای 10 روزنامه نگار خارجی صدای آمریکا تمدید نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای 10 روزنامه نگار خارجی صدای آمریکا تمدید نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید