نگریستن دقیق و آگاهانه به مسئله مرگ و زندگی زیر نور چراغ مطالعه شبکه 4

به گزارش اهدا بلاگ، مترجم کتاب خیره به خورشید نگریستن، اثر اروین یالوم در هشتمین قسمت از برنامه چراغ مطالعه از راه چاره های غلبه بر وحشت از مرگ می گوید.

نگریستن دقیق و آگاهانه به مسئله مرگ و زندگی زیر نور چراغ مطالعه شبکه 4

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، اورانوس قطبی نژاد آسمانی، مترجم کتاب خیره به خورشید نگریستن در هشتمین قسمت فصل جدید برنامه چراغ مطالعه جوابگوی پرسش های کورش علیانی خواهد بود.

در پیرامون تمامی ما، افرادی هستند که تجربه از دست دادن عزیزی یا مشاهده مرگی را داشته اند و با احساس ترس از مرگ دست و پنجه نرم می کنند، به همین دلیل مرگ برای هیچکس احساس غریبی نیست. در حقیقت از ابتدای تاریخ، مرگ همواره موضوعی است که ذهن آدمیان را به خود مشغول کرده.

شاید شخصا در زمان هایی با این احساس روبه رو شده ایم، ولی برای مدتی با سرگرم شدن به موضوعات مختلف خودمان را از چنگ این احساس و اضطراب رها کرده ایم، اما باید این موضوع را بپذیریم که این اضطراب هرگز از بین رفتنی نیست و برای هر فردی در برهه ای از زمان به شکل متفاوت خود را نشان می­دهد.

اروین یالوم در این کتاب به شیوه ای بسیار هنرمندانه و با نگارشی ساده و روان این احساس را نوعی حس مشترک عمومی به تصویر می کشد و به گفته خودش می خواهد ترس از مرگ را با تمام بشر تقسیم کند تا جایی که از تجربیات خودش برای ما بیان می کند و به خوانندگان راهکار هایی را برای سازگاری بهتر با این اضطراب می آموزد. درحقیقت پیام اصلی این کتاب نگریستن دقیق و آگاهانه به مسئله مرگ و زندگی است.

اروین دیوید یالوم (1931) روانپزشک هستی گرا و نویسنده آمریکایی است. او ابتدا در رشته پزشکی و سپس در رشته روان پزشکی تحصیل کرد و فارغ التحصیل شد و به همین منوال در سال 1963 استاد دانشگاه استنفورد شد. یالوم پایه گذار روانشناسی اگزیستانسیال است و در این باره کتاب های زیادی تالیف کرده است.

قسمت هشتم چراغ مطالعه امروز شنبه، 25 مردادماه، ساعت 21 روانه آنتن شبکه چهار خواهد شد و بازپخش آن یکشنبه 26 مرداد ساعت 17 و جمعه 31 مرداد ساعت 9 صبح خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 365

به "نگریستن دقیق و آگاهانه به مسئله مرگ و زندگی زیر نور چراغ مطالعه شبکه 4" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگریستن دقیق و آگاهانه به مسئله مرگ و زندگی زیر نور چراغ مطالعه شبکه 4"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید