نامه مقامات روسیه به رهبران لیبی برای آزادی دو شهروند روسی

به گزارش اهدا بلاگ، الکساندر مالکویچ رئیس بنیاد صیانت از ارزش های ملی روسیه با ارسال نامه ای به فیاض السراج نخست وزیر دولت وحدت لیبی، خواهان آزادی ماکسیم شوگلی جامعه شناس روس و سامر سوئیفان مترجم او شد که در لیبی به گروگان گرفته شده اند.

نامه مقامات روسیه به رهبران لیبی برای آزادی دو شهروند روسی

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رونوشت این نامه به فتحی باشاغا، وزیر کشور دولت وحدت ملی لیبی نیز ارسال شده است. پیش از این مالکویچ، طی نامه ای به این مضمون از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه نیز خواهان مداخله در این امر شده بود.

مالکویچ در بخشی از نامه خود به مقامات دولت وحدت ملی لیبی نوشته است: تقاضا دارم تا از تمام توان تاثیرگذاریتان برای آزادسازی شهروندان روس بهره ببرید. مطمئن هستم که آزادی شهروندان روس، از سوی طرف های بین المللی به منزله نشانه ای از حسن نیت و یک تضمین از سوی بازیگران صحنه لیبی برای شروع گفتگوهای داخلی قلمداد خواهد شد.

مالکویچ در این نامه تاکید نموده است که وزارت امور خارجه روسیه برای آزادسازی شهروندان این کشور از تمام امکانات خود استفاده خواهد نمود که حتی شامل حق وتوی قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل در موضوع لیبی را نیز شامل می گردد.

دو تن از کارکنان بنیاد صیانت از ارزش های ملی روسیه، ماکسیم شوگلی، جامعه شناس روس و سامر سوئیفان، مترجم او به اتهام دخالت در انتخابات ریاست جمهوری لیبی از ماه می سال 2019 از سوی گروه تکفیری رادا دستگیر شده و در زندان معیتیقة لیبی نگهداری می شوند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

مساله دستگیری این شهروندان روس در لیبی تبدیل به مساله ای بین المللی شده و در دیدار های سیاسی بین مسکو و طرابلس تبدیل به یکی از موضوعات اصلی شده است. مسکو در راستای کوشش های خود برای رهایی این شهروندان روس از ترکیه نیز طلب کمک نموده است.

حزب وطن روسی (روس رودینا) در انتخابات محلی 13 سپتامبر امسال، جامعه شناس روس، ماکسیم شوگلی را که در طرابلس در زندان به سر میبرد به عنوان نامزد نفر اول خود برای انتخابات محلی معرفی کرد. پس از برگزاری انتخابات شوگلی، با وجود غیبت به عنوان نفر اول دز حوزه انتخابیه انتخاب شده و عضو مجلس محلی شناخته شده، حزب مذکو نیز توانست 9.7 درصد از آرا را به خود اختصاص دهد. مسئولین این حزب تاکید نموده بودند که آنها با هدف تسریع در فرآیند آزادی شوگلی دست به این اقدام زده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 529

به "نامه مقامات روسیه به رهبران لیبی برای آزادی دو شهروند روسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه مقامات روسیه به رهبران لیبی برای آزادی دو شهروند روسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید