ماجرای یارانه 10 میلیونی خودرو چیست؟

به گزارش اهدا بلاگ، به گزارش خبرنگاران، در هرکدام از طرح های پیش فروش خودروسازان چه به صورت تحویل فوری و چه به صورت تحویل مدت دار به دلیل اختلاف قیمت کارخانه و بازار، رانت یا همان یارانه چند میلیونی به یک تعدادی از خاص از مشتریان داده می شود. این مشتریان کسانی هستند که نام آنها از سبد قرعه کشی بیرون می آید.

ماجرای یارانه 10 میلیونی خودرو چیست؟

این بار نوبت به فروش کوئیک آر رسیده است.

خودروسازان در اوج زیان همچنان سیاست پیش فروش خودرو را دنبال می کنند. این بار قرار است خودرو کوئیک آر با اختلاف قیمت 10 میلیون تومانی نسبت به بازار به تعدادی خاص از مشتریان تحویل شود. قیمت کوئیک آر در هر دو رنگ حدود 160 میلیون تومان در بازار است اما در طرح فروش فوری تحویل سه ماهه قرار است این خودرو با حدود 150 میلیون تومان قیمت واگذار شود. در واقع اگر کسی بتواند در این قرعه کشی برنده شود 10 میلیون تومان رانت یا همان یارانه به جیب خواهد زد.

فروش فوری و پیش فروش خودروی سایپا کوییک R از صبح دو روز پیش آغاز شد و تا سه روز ادامه دارد. بر اساس اطلاعیه گروه خودروسازی سایپا، در طرح فروش فوری کوییک R، قیمت این خودرو 149 میلیون و 416 هزار تومان اعلام شده و گفته می شود خودرو سه ماهه تحویل مشتری داده می شود.

اما در طرح پیش فروش موعد تحویل خودرو دی، بهمن و اسفندماه است. متقاضیان باید مبلغ 74 میلیون و 708 هزار تومان در زمان ثبت نام پرداخت کنند. مابقی هزینه خودرو به قیمت روز و هنگام تحویل در زمستان 1400 از مشتریان دریافت می شود.

همچنین این خودروساز اعلام کرده که در این مرحله از فروش فوق العاده و پیش فروش یکساله کوییک آر به درخواست متقاضیان برخی از محدودیت ها از جمله پلاک فعال انتظامی، سند در رهن و فک رهن زودتر از موعد، تطابق کدپستی متقاضی و کنندگی و همچنین عدم خرید طی 48 ماه گذشته از سایپا و ایران خودرو برداشته شده و مشتریان می توانند بدون این محدودیت ها ثبت نام کنند.

جزئیات دیگر را هم می توانید در گزارش پیش فروش کوئیک بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 935

به "ماجرای یارانه 10 میلیونی خودرو چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای یارانه 10 میلیونی خودرو چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید