فرستاده سازمان ملل برای توقف آزادسازی مأرب به ملاقات رهبر انصار الله رفت

به گزارش اهدا بلاگ، فرستاده سازمان ملل در یمن که تحت فشار ائتلاف سعودی برای توقف پیشروی های نیروهای مسلح یمن در مأرب کوشش می نماید روز پنجشنبه پس از رد درخواست وی برای ملاقات با رئیس شورای عالی سیاسی یمن با رهبر جنبش انصار الله در صنعا ملاقات کرد.

فرستاده سازمان ملل برای توقف آزادسازی مأرب به ملاقات رهبر انصار الله رفت

به گزارش گروه بین الملل اهدا بلاگ، مارتین گریفیتس فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن شامگاه پنجشنبه با عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصار الله در صنعا ملاقات کرد.

گریفیتس پس از ملاقات با رهبر انصارالله این ملاقات را سازنده توصیف کرد و گفت که با او درباره درگیری ها در استان الجوف و تشدید احتمالی تنش در استان مأرب بحث و گفت وگو نموده است.

به گزارش شبکه المسیرهT گریفیتس به منظور میانجی گری برای توقف پیشروی های ارتش و کمیته های مردمی یمن به صنعا آمده است.

بر اساس این گزارش بزرگان قبایل مأرب در ملاقات چند روز پیش خود با گریفیتس که به مأرب رفته بود درباره جنایات حزب الاصلاح حاکم بر این منطقه شاکی بودند و گفتند که این حزب مأرب را به زندان بزرگی برای زنان و مردان مبدل نموده و ثروت این استان را که متعلق به همه ملت یمن است به تاراج می برد.

شبکه المسیره همچنین گفت که مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن حاضر به ملاقات با گریفیتس نشده است که این امر نشانه عزم قاطع صنعا برای آزادسازی مأرب است.

تصرف شهر الحزم مرکز استان الجوف توسط نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن و نزدیک شدن آنها به مرزهای جنوب غربی عربستان تهدیدی جدی برای عمق خاک سعودی به حساب می رود که این امر ائتلاف سعودی را به تشدید حملاتش علیه مناطق مختلف واداشته است، زیرا استان الجوف سومین استان یمنی متصل به خاک عربستان پس از صعده و حجه است که به کنترل نیروهای یمنی درآمده است.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن چند هفته پیش هم مساحت گسترده ای از شهر کوهستانی نهم را که دروازه شرقی صنعا محسوب می گردد به تسلط درآوردند و همچنین به شکلی سریع در حال پیشروی به سمت مرکز استان مأرب هستند.

مأرب آخرین و مهم ترین منطقه نفوذ اخوانی ها در جنوب شبه جزیره عربی و یمن محسوب می گردد و ائتلاف سعودی-اماراتی می تواند با مدیریت درگیری در این استان تا حد بسیار زیادی به هدف خود برسد.

در همین حال دولت نجات ملی یمن چند روز پیش هم در واکنش به فشار نماینده سازمان ملل برای توقف پیشروی نیروهای یمنی در مأرب گفت: آتش بس واقعی به معنای بازگشایی فرودگاه ها، برطرف محاصره بندر (الحدیده) و شهر الدریهمی (در الحدیده)، پرداخت حقوق کارمندان و برخورداری ملت یمن از ثروت های نفتی و گازی است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 46

به "فرستاده سازمان ملل برای توقف آزادسازی مأرب به ملاقات رهبر انصار الله رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرستاده سازمان ملل برای توقف آزادسازی مأرب به ملاقات رهبر انصار الله رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید