طالبان قدرت مطلق را می خواهد، آن ها خواهان مشارکت نیستند خبرنگاران

به گزارش اهدا بلاگ، مشاور امنیت ملی افغانستان امروز اعلام نمود: طالبان قدرت مطلق را می خواهد.

طالبان قدرت مطلق را می خواهد، آن ها خواهان مشارکت نیستند خبرنگاران

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آناتولی، حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان امروز شنبه در نشست خبری مشترک با احمد ضیا سراج، رئیس اداره امنیت ملی و شاه محمود میاخیل، سرپرست وزارت دفاع این کشور بیان کرد: شبه نظامیان طالبان خواستار حل بحران به وسیله مذاکره نیست. اطلاعاتی در دست داریم نشان می دهند که این گروه خواستار قدرت مطلق بوده و به هیچ صورت نمی خواهد با کسی مشارکت داشته باشد.

مشاور امنیت ملی افغانستان در ادامه تاکید نمود: بازنده سال 2021 گروه طالبان بود؛ چراکه تمام جهان علاقمند مشاهده تغییرات در رفتار آن ها بودند که طالبانی که تغییر نموده اند، به چه صورتی هستند. اما این گروه تنها جنگ را می فهمد و تمام آمادگی طالبان برای جنگ است. آزادی زندانیان طالبان فایده ای نداشت؛ جز اینکه خشونت زیاد شد.

لازم به ذکر است که مذاکرات صلح طالبان با دولت افغانستان با کُندی زیادی روبرو شده و از این رو کابل گروه مذکور را به عنوان مسبب این موضوع معرفی نموده است.

این در حالیست که بر اساس توافق میان طالبان و آمریکا در دوحه قطر، نیرو های اشغالگر خارجی باید تا انتها ماه مارس امسال میلادی خاک افغانستان را تَرک نمایند؛ توافقی که کشور های غربی عضو ناتو دائماً در کوشش برای نقض آن به بهانه های مختلف هستند.

از سوی دیگر و با تشدید حوادث امنیتی پس از وقوع سلسله انفجار های اخیر در افغانستان، محور غربی به ویژه کشور هایی که نیرو های اشغالگر خود را در قالب اعضای ناتو در این کشور مستقر نموده اند، با بهانه های مختلف به دنبال نقض توافق آمریکا با طالبان برای خروج از افغانستان هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 735

به "طالبان قدرت مطلق را می خواهد، آن ها خواهان مشارکت نیستند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان قدرت مطلق را می خواهد، آن ها خواهان مشارکت نیستند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید