سامان بازار مسکن با تسهیلات ساخت 300 میلیون تومانی خبرنگاران

به گزارش اهدا بلاگ، عضو کمیسیون مالی مجلس گفت: پرداخت این 360 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به بخش مسکن هیچگونه تورمی در اقتصاد ایجاد نمی کند، البته نقش بانک مرکزی در جلوگیری از انحراف و مدیریت تسهیلات دهی این بخش نیز تاثیرگذار است.

سامان بازار مسکن با تسهیلات ساخت 300 میلیون تومانی خبرنگاران

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه لقتصادی خبرنگاران، سید کاظم موسوی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ، درباره لزوم تخصیص 360 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به بخش مسکن در سال 1400، گفت: باتوجه به اهمیت مسکن در رشد اقتصادی کشور و همچنین احتیاج 1.2 میلیونی به مسکن در بودجه 1400 مقرر کردیم 360 هزار میلیاردتومان تسهیلات اقتصادی این بخش اختصاص داده گردد. به عبارتی مقرر شد بانک های کشور سال 1400 به صورت جدی نسبت به پرداخت وام ساخت وخرید مسکن اقدام نمایند.

وی با اشاره به این نکته که تحقق این موضوع باعث تحولات شگرفی در بخش مسکن خواهد شد، ادامه داد: درحال حاضر عرضه و تقاضای مسکن با یکدیگر همخوانی ندارند. احتیاج سالانه کشور به مسکن بر اساس طرح جامع، چیزی در حدود 1 میلیون واحد مسکونی است. این درحالی است که میانگین ساخت مسکن در چند سال گذشته کمتر 400 هزار واحد مسکونی بوده است.

نماینده مردم اردبیل با اشاره به مصوبه حمایتی مجلس از بخش مسکن در بودجه 1400، گفت: خوشبختانه مجلس در بودجه 1400 هوشمندانه و متناسب با احتیاج کشور عمل کرد. تخصیص 360 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش مسکن مطمئنا فراوری مسکن را افزایش می دهد و متناسب با آن قیمت مسکن کاهش می یابد.

موسوی، در پاسخ به ادعای بعضی مسئولان پیرامون تورم زا بودن بودجه 1400 گفت: پرداخت این میزان تسهیلات بانکی به بخش مسکن به دلیل اینکه در مسیرفراوری است و پشتوانه آن جریانی از کالا و خدمات واقع شده است، هیچگونه تورمی هم در اقتصاد ایجاد نمی کند. البته نقش بانک مرکزی در جلوگیری از انحراف و مدیریت تسهیلات دهی این بخش نیز تاثیرگذار است.

این نماینده مجلس در سرانجام توضیح داد: امیدواریم شورای نگهبان قانون اساسی هم با مصوبه پرداخت 360 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی بودجه 1400 به بخش مسکن موافقت کند. در این صورت قطعا هم قیمت مسکن کاهش می یابد و هم اشتغال زایی 3 میلیون نفری ایجاد خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 733

به "سامان بازار مسکن با تسهیلات ساخت 300 میلیون تومانی خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامان بازار مسکن با تسهیلات ساخت 300 میلیون تومانی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید