دو مجموعه شعر در قزوین رونمایی شد

به گزارش اهدا بلاگ، به گزارش خبرنگاران در قزوین، در مراسمی با حضور محمدحسین اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و جمعی از شعرا و هنرمندان در تالار مجتمع هنری ارشاد قزوین از دو کتاب شعر رونمایی شد.

دو مجموعه شعر در قزوین رونمایی شد

محمدحسین اسماعیلی در آئین رونمایی از این دو کتاب گفت: قزوین با داشتن مراکز بزرگ علمی و هنرمندان شاخص و متعدد می تواند به قطب فرهنگی کشور تبدیل شود.

وی اضافه نمود: هنرمندان و شعرای زیادی در استان قزوین حضور دارند که استعداد و قابلیت آثار آنها به گونه ای است که می تواند به یک مجموعه و کتاب تبدیل شده و در اختیار دیگران قرار گیرد و ما تلاش می کنیم در هر دوره تعدادی از این آثار را چاپ و عرضه کنیم تا ماندگار شود.

اسماعیلی با اشاره به برخی اقدامات فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شرح داد: برنامه های متنوع و متعددی در رشته های مختلف پیش بینی شده که با توجه به شرایط اعتباری اجرا می شود که در این راستا جایزه کتاب سال قزوئین را به نام دکتر اشراقی نامگذاری کردیم و برنامه نشان ملی دبیر سیاقی و جایزه عارف و همایش نسیم شمال هم برگزار گشت که مورد استقبال قرار گرفت.

وی ادامه داد: اینگونه اقدامات می تواند به ارتقای جایگاه فرهنگی و هنری استان کمک کرده و زمینه شکوفایی استعدادهای جوان را مهیا کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین یادآور شد: حمایت از کانون ها و انجمن های فرهنگی از سیاست های کاری ما در سال جاری است که با جدیت آن را دنبال و پیاده می کنیم.

در ادامه این مراسم تعدادی از شعرای جوان از جمله زهرا لطفی، مهدی حبیبی، آرش طاهری، نگار سادات حسینی، علیرضا سیف، مریم قلی پور، محمد گرجی، طیبیه بهبودی، نگارسادات معصوم زاده و سعید عاشقی سروده های کوتاه خود را قرائت کردند.

در ادامه این مراسم از کتاب های شعر مادر باران سروده شیما باقری و کتاب آه ری را سروده مهدی شریفی از طریق مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین رونمایی شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 4 دی 1400 بروزرسانی: 4 دی 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1099

به "دو مجموعه شعر در قزوین رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو مجموعه شعر در قزوین رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید