دستور مهم روحانی به وزیر بهداشت درباره واکسن کرونا ، واکنش به نگرانی وزرای بهداشت و کشور از موج جدید سفرها

به گزارش اهدا بلاگ، رئیس جمهور در گفت وگو با وزیر بهداشت دستور داد هر چه سریع تر اقدامات لازم برای خرید واکسن کرونا و انجام مراحل آزمایشی و تشخیصی معمول انجام گردد.

دستور مهم روحانی به وزیر بهداشت درباره واکسن کرونا ، واکنش به نگرانی وزرای بهداشت و کشور از موج جدید سفرها

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی رئیس جمهور روز یکشنبه نهم شهریور ماه در مصاحبه با دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اخباری در مورد دستیابی بعضی کشورها به واکسن کرونا، دستور داد هر چه سریع تر اقدامات لازم برای خرید این واکسن و انجام مراحل آزمایشی و تشخیصی معمول انجام گردد تا در صورت امکان هر چه سریع تر اقدامات موثر در این زمینه در کشور شروع گردد.

رئیس جمهور در ادامه افزود: با توجه گستردگی موج دوم شیوع بیماری کویید 19، وزارت بهداشت، باید تمهیدات لازم برای جلوگیری از خستگی و فرسودگی کادر درمانی کشور را فراهم نموده و در صورت لزوم نسبت به آموزش سریع تر نیروهای جدید و جایگزینی آنان اقدامات لازم را انجام دهد.

روحانی تاکید نمود که البته مهمترین نکته در این زمینه آن است که مردم با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی مانع از ایجاد زحمت مضاعف و در نتیجه خستگی و فرسودگی برای حافظان و مدافعان سلامت کشور شوند که بیش از 6 ماه است در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا ایثارگرانه حضور دارند.

روحانی رفتار متدینانه و متعهدانه مردم در برگزاری شکوهمند و متفاوت سوگواری هایشان، همراه با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی را برآمده از فرهنگ غنی دینی مردم و تعهدشان نسبت به مسائل انسانی و نوع دوستی توصیف کرد و گفت: امیدوارم در مردم در تمام مراسم ها و آیین های پیش رو در ماه های محرم و صفر همچنان دستورالعمل های بهداشتی را به همین شکل دقیق رعایت نمایند تا کسی در نتیجه شرکت در آیین های سوگواری امام حسین (ع) به بیماری کرونا مبتلا نگردد.

رئیس جمهور همچنین در واکنش به ابراز نگرانی وزرای بهداشت و کشور از موج جدید سفرهای تابستانی در روزهای تعطیل اخیر گفت: کسانی که در تعطیلات اخیر به سفر رفته اند، نباید اجازه دهند، عدم رعایت پروتکل ها از سوی ایشان، باعث اوج گیری مجدد شیوع کویید 19 شده و بر زحمات شبانه روزی و طاقت فرسای کادر درمانی در مقابله با موج دوم شیوع کرونا تاثیر منفی بگذارد.

روحانی گفت: کسانی که به سفر رفته اند باید با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی، فاصله گذاری فیزکی و پرهیز از حضور در اماکن شلوغ، مانع از وارد شدن آسیب به موفقیتی شوند که در مهار موج دوم بیماری کرونا حاصل شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 387

به "دستور مهم روحانی به وزیر بهداشت درباره واکسن کرونا ، واکنش به نگرانی وزرای بهداشت و کشور از موج جدید سفرها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور مهم روحانی به وزیر بهداشت درباره واکسن کرونا ، واکنش به نگرانی وزرای بهداشت و کشور از موج جدید سفرها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید