خنده، شادی و امید مهمترین راه های ارتقاء سیستم ایمنی بدن

به گزارش اهدا بلاگ، خبرنگاران/خراسان رضوی یک متخصص ایمنی شناسی بالینی گفت: تقویت روحیه، خنده، شادی و امید، یکی از مهمترین راه های ارتقاء سیستم ایمنی بدن است که با وجود تمامی فشارهای موجود روانی باید با امید داشتن به آینده و داشتن روحیه مناسب همه باهم از پیشرفت کرونا جلوگیری کنیم.

خنده، شادی و امید مهمترین راه های ارتقاء سیستم ایمنی بدن

محمود محمودی در گفت وگو با خبرنگاران گفت: باتوجه به شیوع بالای کروناویروس، امکان مواجهه با این ویروس وجود دارد.همچنین آن چیزی که می تواند این مواجهه را به نفع سیستم ایمنی بدن تغییر دهد، تقویت سیستم ایمنی است.

وی با اشاره به اینکه تقویت سیستم ایمنی بدن در دو یا سه روز امکان پذیر نیست، اظهار کرد: داشتن زندگی سالم، فعالیت مناسب بدنی، دسترسی به تغذیه مناسب طبیعتا می تواند سیستم ایمنی بدن را در مواجهه با عفونت هایی مانند آنفولانزا، سل و یا کرونا ویروس آماده مقابله و تقویت کند.

این متخصص ایمنی شناسی بالینی با بیان اینکه باید به توصیه های بهداشتی از قبیل شستن دست ها، رعایت بهداشت فردی و جلوگیری از انتشار ویروس از طریق سرفه و عطسه پایبند بود، گفت: علاوه بر این موارد، تقویت روحیه، خنده، شادی و امید، یکی از مهمترین راه های ارتقاء سیستم ایمنی بدن است که با وجود تمامی فشارهای موجود روانی باید با امید داشتن به آینده و داشتن روحیه مناسب همه باهم از پیشرفت کرونا جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه بازارها شرایط اقتصادی مناسبی ندارند و کارگران فصلی با مشکل روبه رو شده اند، اظهار کرد: با توجه به اینکه مشهد در فصل امید به کسب و کار واقع شده است و بوم گردی ها نیز دچار مشکل شده اند، این موضوع بر روحیه افراد تاثیر گذاشته است. افرادی که امکانات بیشتری دارند باید به یاری افرادی که از امکانات کمتری برخوردارند بیایند و با یاری به یکدیگر موجب تقویت روحیه و سیستم ایمنی بدن شویم.

محمودی در خصوص استفاده از موادغذایی تقویت کننده سیستم ایمنی، گفت: استفاده از آنتی اکسیدان ها، سبزیجات و میوه جات تازه، مواد غذایی که پروبیوتیک ها در آن وجود دارند مثل ماست های پروبیوتیک، می تواند به ارتقاء سیستم ایمنی یاری کند.

وی ضمن اشاره به اینکه افرادی که دچار بیماری های زمینه ای همچون بیماری های خود ایمنی، دیابت و نقص های ایمنی هستند نیاز به توجه خاص تری دارند، ادامه داد: افراد با علائم خفیف و یا بدون علامت با توجه به شیوع بالای آن، می توانند انتقال دهنده بیماری باشند. با کنار گذاشتن دلهره و ناراحتی و توجه به قوانین و مقررات بهداشتی، مطمئنا در زمینه مقابله با بیماری کرونا ویروس پیروز خواهیم بود

این متخصص ایمنی شناسی بالینی در خصوص روش های تشخیصی کروناویروس، گفت: علائم بیماری کروناویروس می تواند مشابه علائم سرماخوردگی باشد؛ به عبارتی با سرفه، گلو درد، تب، درد و خستگی عضلانی همراه باشد.

وی با بیان اینکه آن علامتی که تعیین کننده است، تفاوتی است که در شدت و سیر این بیماری وجود دارد، افزود: در تشخیص قطعی بیماری، قطعا جستجو و یا وجود ویروس در ترشحات و تشخیص مولکولی بیماری است که تنها وجود ویروس را نشان می دهد. پیشرفت بیماری مساوی با وجود ویروس نیست به همین منظور از آزمایشات تکمیلی همچون عکس برداری از ریه برای برخی افراد صورت می گیرد.

محمودی ادامه داد: در یک فرد ممکن است ویروس وجود داشته باشد ولی پیشرفت آن با توجه به سیستم ایمنی قوی بدن صورت نگرفته باشد و در فردی دیگر آلوده به ویروس، بیماری در بدن آن پیشرفت سریع تری داشته باشد و مواردی نیز وجود دارد که افراد فقط ناقل و بدون علامت هستند و می توانند انتشار دهنده این بیماری به افراد دیگر باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 97

به "خنده، شادی و امید مهمترین راه های ارتقاء سیستم ایمنی بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خنده، شادی و امید مهمترین راه های ارتقاء سیستم ایمنی بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید