خبرنگاران شرکت های دانش بنیان مازندران بسته حمایتی دریافت می نمایند

به گزارش اهدا بلاگ، ساری - خبرنگاران - رییس پارک علم و فناوری مازندران بیان کرد که برای کاهش آسیب های وارد شده به کسب و کار شرکت های دانش بنیان بر اثر شیوع ویروس کرونا ، بسته حمایتی ویژه برای هسته ها و واحدهای مستقر در این پارک در نظر گرفته است.

خبرنگاران شرکت های دانش بنیان مازندران بسته حمایتی دریافت می نمایند

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری مازندران ، علی معتمدزادگان از جمله برنامه های حمایتی را تخفیف 100 درصدی اجاره بهای دفاتر شرکت های دانش بنیان برای فروردین 99 و تعویق سه ماهه اقساط تسهیلات و چک های اعتباری شرکت های دانش بنیاد و کسب و کارهای نوپا عنوان نمود.

وی گفت : تخفیف 30 درصدی اجاره بهای اسفند سال گذشته ، 70 درصدی اجاره بها دفاتر برای اردیبهشت 99، تخفیف 40 درصدی اجاره بهای دفاتر برای خرداد 99 و تخصیص آنی اعتبار حمایتی برای شرکت هایی که برای مقابله با کرونا اقدامات موثر انجام داده و خواهند داد ، از دیگر بسته های حمایتی است.

معتمدزادگان اضافه کرد : یاری به تسهیل صدور مجوزهای قانونی در سطح استان و کشور برای شرکت هایی که در حوزه محصولات و خدمات مرتبط با کرونا فعال شدند و اعطای تسهیلات و سرمایه در گردش به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا بسته به شرایط شرکت و افزایش سطح حمایت از شرکت هایی که تعدیل نیروی کار نداشته باشند ، از برنامه های حمایتی دیگر است.

وی ادامه داد : تمدید تمامی قراردادهایی که در سه ماهه ابتدایی امسال به اتمام می رسند و درخواست فسخ قرارداد شرکت ها به طور الکترونیک دریافت و کارسازی شده و تبادل و امضای حضوری مستندات در صورت اتمام قرنطینه از ابتدای تیرماه انجام خواهد شد.

رییس پارک علم و فناوری مازندران ایجاد بستر آنلاین خرید و فروش اینترنتی رایگان برای کسب کارهای داخل شهر ساری (بازارچه) توسط شبکه نواوری و فناوری مازندران، برگزاری جلسات آنلاین گروهی با شرکت ها به طور مستمر و کوشش در حفظ روحیه آن ها و یاری به حل مسائل ایجاد شده، به اشتراک گذاری مطالب مرتبط با دورکاری و توصیه های اجرایی در حفظ فعالیت شرکت، تداوم برنامه های آموزشی به صورت آنلاین، ارائه خدمات جاری به صورت آنلاین (حتی المقدور)، نظیر جلسات جذب پذیرش و نظارت و ارزیابی از جزییات برنامه حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده پارک علم و فناوری مازندران برای هسته ها و واحدهای فناور است.

مازندران دارای یک پارک علم و فناوری و 12 مرکز رشد است که چهار مرکز آن از جمله ساری ، آمل ، نوشهر و سیمرغ مستقیم زیر مجموعه پارک علم و فناوری فعالیت دارند.

116 شرکت دانش بنیان در مازندران با فراوری حدود 400 محصول از سوی این شرکت ها زیر نظر پارک قرار دارند. در حال حاضر فضای زیر مجموعه پارک علم و فناوری استان پنج هزارمتر مربع است.

پارک علم و فناوری مازندران از سال 89 فعالیت خود را با چهار شرکت دانش بنیان شروع کرد و اکنون میزان صادرات این شرکت ها به حدود چهار میلیون یورو رسیده است.

در حال حاضر 6 مرکز رشد در شهرستان های ساری، سیمرغ، آمل ، تنکابن و نوشهر فعال هستند که مقرر شد هفتمین مرکز رشد واحدهای فناورانه در بهشهر شنبه هفته آینده افتتاح گردد.

بر اساس گزارشات رسمی میزان گردش اقتصادی شرکت های دانش بنیان استان را تا سرانجام آذرماه سال 98 بیش از 300 میلیارد تومان بود و شرکت های دانش بنیان استان سال گذشته بیش از یک میلیون و 300 هزار دلار صادرات محصولات فناورانه داشته اند.

ویروس کرونا که از ابتدای اسفند ماه سال گذشته وارد استان مازندران شد، با تعطیلی بازار خسارات جدی به کسب و کارهای آسب پذیر وارد کرد.

این ویروس تا کنون هزاران نفر در مازندران را به خود مبتلا کرد. در حال حاضر نیز حدود 900 نفر در بیمارستان های استان بستری هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 117

به "خبرنگاران شرکت های دانش بنیان مازندران بسته حمایتی دریافت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شرکت های دانش بنیان مازندران بسته حمایتی دریافت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید