جنگنده های سعودی به بیمارستانی در مرکز یمن حمله کردند

به گزارش اهدا بلاگ، حمله صبح امروز جنگنده های سعودی به بیمارستانی در جنوب صنعاء، موجب مجروح شدن چهار نیروی کادر درمان این بیمارستان شد که حال دو نفر از آن ها وخیم است.

جنگنده های سعودی به بیمارستانی در مرکز یمن حمله کردند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع رسانه ای یمن اعلام کردند صبح امروز (پنجشنبه، 13 ژانویه)، جنگنده های ائتلاف سعودی به بیمارستانی در نزدیکی منطقه السواد در شهرستان سنحان واقع در جنوب صنعاء حمله کردند.

در نتیجه این حمله چهار نفر از اعضای کادر بیمارستان نمونه 48، زخمی شدند.

به گفته یک منبع مطلع محلی، جنگنده های ائتلاف، محوطه این بیمارستان را طی دو نوبت هدف قرار دادند که طی آن چهار نفر از کادر بیمارستان زخمی شدند که حال دو نفر از آن ها وخیم است و به ساختمان بیمارستان نیز آسیب وارد شده است و موجب وحشت بیماران بستری در بیمارستان شد.

این حملات برای هدف قرار دادن شهروندان و منطقه ها غیرنظامی در سایه سیاست آمریکا در تداوم حملات علیه یمن و کشاندن درگیری به جبهه های دیگر صورت می گیرد.

چند هفته پیش نیز حمله جنگنده های سعودی به بیمارستان العلیاء صنعاء، موجی از ترس و وحشت در بیماران و کادر پزشکی ایجاد کرد و خسارات سنگینی به بیمارستان وارد آمد که موجب توقف خدمات رسانی به بیماران شد.

طلعت الشرجبی سخنگوی شورای عالی امور انسانی یمن در این خصوص گفت: حمله عمدی ائتلاف سعودی به منطقه ای پر ازدحام از جمعیت که چند مجتمع پزشکی و درمانی هم در آنجا واقع است، جنایت جنگی تمام عیار برای به رنج انداختن بیش تر ملت یمن اتت.

او اضافه نمود: همزمان با تشدید حملات ائتلاف سعودی به صنعاء، ما به نهادها در مورد کاهش برنامه های بشردوستانه آنها برای خدمت به فقرا و بیمارستان های یمن شکایت کردیم.

ائتلاف سعودی یک منطقه کاملا پزشکی و درمانی را در مرکز صنعاء هدف گرفت که سه بیمارستان خصوصی و دولتی و ده ها مرکز تشخیصی و درمانی در آنجا واقع است.در این حملات دستکم 20 نفر زخمی شدند و بیماران از بیمارستان های آسیب دیده از حملات تخلیه شدند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 اسفند 1400 بروزرسانی: 11 اسفند 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1172

به "جنگنده های سعودی به بیمارستانی در مرکز یمن حمله کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگنده های سعودی به بیمارستانی در مرکز یمن حمله کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید