افزایش مالیات راهی برای همراهی تولیدکنندگان نفت روسیه اوپک پلاس

به گزارش اهدا بلاگ، افزایش مالیات می تواند راه را برای همراهی شرکت های بزرگ نفتی روسیه با توافق کاهش عرضه ائتلاف اوپک همراه کند.

افزایش مالیات راهی برای همراهی تولیدکنندگان نفت روسیه اوپک پلاس

به گزارش خبرگزاری رویترز از مسکو، مالیات های بالای وضع شده بر بخش انرژی روسیه می تواند کاهش تولید بلندمدت سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) را برای شرکت های بزرگ انرژی روس آسان کند.

سیستم جدید مالیاتی روسیه که در اوایل ماه جاری توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه برای کمک به روسیه در برابر بحران مالی ناشی از بیماری همه گیر کرونا، تصویب شد، افزایش تولید میدان های نفتی توسعه یافته و تولید نفت خام سنگین را برای شرکت های انرژی گران می کند.

تحلیلگران معتقدند که این مسئله می تواند سبب شود بخش انرژی روسیه تمایل بیشتری به پذیرش سیاست های سختگیرانه ائتلاف اوپک پلاس پیدا کند و دیگر با دیگر کشورهای تولیدکننده نفت مانند عربستان بر سر سهم بازار نفت درگیر نمی شود.

ائتلاف اوپک پلاس برای کمک به رکود بازار نفت، هم اکنون روزانه 7 میلیون و 700 هزار بشکه در روز - بیش از 8.5 درصد مصرف جهانی نفت - از عرضه خود می کاهد.

اصلاحات مالیاتی روسیه پیچیده و با توجه به منطقه و انواع نفت تولیدی متفاوت است و بعضی از تخفیف های مالیاتی را که به برداشت از میدان های نفتی قدیمی و نفت با گرانروی بالا تعلق می گرفت حذف می کند.

تحلیلگران معتقدند بسته های مالی برای تولید کمتر می تواند راه را برای تداوم کاهش تولید شرکت های انرژی روسیه همگام با توافق کاهش عرضه اوپک پلاس، هموار کند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 473

به "افزایش مالیات راهی برای همراهی تولیدکنندگان نفت روسیه اوپک پلاس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش مالیات راهی برای همراهی تولیدکنندگان نفت روسیه اوپک پلاس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید