افزایش ضریب اعتباری کارگزاران به 50 درصد

به گزارش اهدا بلاگ، رئیس سازمان بورس مصوبه شورای عالی بورس مبنی بر افزایش ضریب اعتباری کارگزاران تا 50درصد را ابلاغ کرد.

افزایش ضریب اعتباری کارگزاران به 50 درصد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس: حسن قالیباف اصل رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران در نامه ای به محمدرضا معتمد معاون نظارت بر نهادهای مالی این سازمان اعلام نمود: به اطلاع می رساند بند 2 صورتجلسه شورای عالی بورس مورخ اول شهریور 99 به شرح زیر تصویب شد.

به سازمان بورس و اوراق بهادار اجازه داده می شود در صورت لزوم نسبت به افزایش ضریب اعتباری کارگزاران تا 50درصد اقدام نماید. همچنین اخذ اعتبار توسط صندوق های سرمایه گذاری مشترک برای خرید سهام عدالت بلامانع است.

به گزارش فارس، ضریب اعتباری عبارت از این است که برای مشتریان کارگزاری به عنوان مثال اعتبار تا یک ماهه در نظر می گیرند مثلاً اگر یک مشتری 100 میلیون تومان سهام دارد به اندازه 50درصد این رقم می تواند سهام خریداری کند به شرط اینکه تا انتها ماه آن مبلغ را فراهم کرده و در اختیار کارگزار خود قرار دهد و با این روش قدرت خرید سهام در بورس برای مشتریان فعلی و خوش حساب افزایش می یابد که البته در این بین همکاری بین کارگزاران و شبکه بانکی نیز لازم است.

برخی کارشناسان پیش بینی کردند با این مصوبه شورای عالی بورس 2 هزار میلیارد تومان منابع جدید برای کارگزاران و مشتریان بورس خلق می شود.

متن این مصوبه را در اینجا دریافت کنید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 378

به "افزایش ضریب اعتباری کارگزاران به 50 درصد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش ضریب اعتباری کارگزاران به 50 درصد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید