آشتیانی: 30 درصد از واحدهای اجاره ای پارچه فروش تعطیلی شده

به گزارش اهدا بلاگ، رئیس اتحادیه پارچه فروشان تهران گفت: اصناف شرایط بحرانی و سختی را طی دو سال اخیر گذرانده اند و توان پرداخت مالیات را ندارند؛ چه برسد به این که با ضرایب بالایی هم محاسبه شود.

آشتیانی: 30 درصد از واحدهای اجاره ای پارچه فروش تعطیلی شده

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، محمد حسین آشتیانی، رئیس اتحادیه پارچه فروشان تهران گفت: سازمان امور اقتصادیاتی برای تسلیم اظهارنامه های اقتصادیاتی، زمان بیشتری- حداقل تا شهریورماه- به اصناف بدهد تا ضمن جلوگیری از تجمع افراد با خیال راحت تری آن را انجام دهند.

وی در ادامه در رابطه با تبصره ماده 100 اقتصادیات های مستقیم بیان داشت: از آنجایی که سازمان تبصره ماده 100 را به اتحادیه های صنفی ابلاغ نموده به تمام اعضای زیرمجموعه خود به طرق مختلف، چه به وسیله پیامک و یا در فضای مجازی اطلاع رسانی کامل اجرا شده و درصدی از اعضا هم تا حدودی این قانون را تا به امروز انجام داده اند.

آشتیانی با اشاره به صدمات غیرقابل جبرانی که ویروس کرونا و تعطیلی ها بر بدنه کسب و کار و اصناف وارد آورد گفت: شیوع ویروس کرونا و در پی آن تعطیلی های پی در پی واحد های صنفی، موجب شد بیش ار 30 درصد از واحد های اجاره ای در این صنف تعطیل و صاحبان آن پروانه های خود را باطل نمایند، چرا که توان پرداخت هزینه های جاری را نداشتند خصوصاً کسبه بازار و پاساژ های مولوی خالی از مشتری شد.

وی افزود: در بسیاری از منطقه ها برای قانونمند شدن این افراد هزینه های زیادی به جهت نیروی انسانی و یا اقتصادی شده بود تا پیروز به صدور پروانه کسب برای افراد بدون پروانه شده بودیم. شیوع کرونا و تعطیلی های ناشی از آن زحمت این کوشش را از بین برد و ماندیم با اعضایی که با زیان های بسیار و بیکار در کوشش برای گذران حداقل امورات زندگی خود روربه رو شدند.

آشتیانی ادامه داد: دولت در ابتدای بحران ویروس کرونا، وعده های زیادی از جمله واگذاری وام های 12 میلیون تومانی با درصد سود مشخصی داد که نه تنها پرداخت نشد؛ بلکه اندازه و شرایط آن برای واحد های صنفی پارچه فروشان کفایت هزینه های معمولی حامل های انرژی را هم نمی کند. اجاره بهای بالای مغازه ها کمر این صنوف را شکست، 12 میلیون به چه کار می آمد که آن را هم نداد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 932

به "آشتیانی: 30 درصد از واحدهای اجاره ای پارچه فروش تعطیلی شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشتیانی: 30 درصد از واحدهای اجاره ای پارچه فروش تعطیلی شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید