واکنش روسیه به طرح آمریکا برای ترور بشار اسد

به گزارش اهدا بلاگ، نماینده روسیه در سازمان ملل روز آدینه در نشست این سازمان گفت که طرح آمریکا برای ترور رئیس جمهور سوریه نشان دهنده تمایل واشنگتن برای تغییر نظام سوریه است.

واکنش روسیه به طرح آمریکا برای ترور بشار اسد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، واسیلی نبنزیا نماینده روسیه در سازمان ملل روز آدینه ابراز امیدواری کرد که تاریخ نشست بعدی کمیسیون قانون اساسی سوریه بدون هیچگونه مداخله یا فشار خارجی مشخص گردد.

وی که در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره سوریه صحبت می کرد، افزود: بدون هیچگونه سیاسی کردن موضوع، یاری ها باید به دست تمام مردم سوریه برسد.

نبنزیا افزود: ما آماده واکنش قاطعانه به هرگونه اقدام تحریک آمیز از سوی گروه های تروریستی در سوریه نظیر گروه تحریر الشام هستیم.

این دیپلمات روس گفت: اشغالگران آمریکایی در حال شعله ور کردن دشمنی های طائفه ای در داخل سوریه بوده و مسکو سرقت منابع طبیعی سوریه را محکوم می نماید.

وی در واکنش به طرح آمریکا برای ترور بشار اسد رئیس جمهور سوریه گفت: اگر این اقدام به عنوان تمایل واشنگتن برای تغییر نظام سوریه نیست پس چه چیزی است؟

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه چند روز پیش خود با فاکس نیوز گفت، قصد داشته بشار اسد رئیس جمهور سوریه را ترور کند، اما جیمز متیس وزیر دفاع اسبق آمریکا مانع این کار شده است.

یک منبع در وزارت خارجه سوریه نیز روز چهارشنبه به این اظهارات ترامپ واکنش نشان داد و گفت: اظهارات رئیس دولت آمریکا درباره هدف دریافت بشار اسد، سطح انحطاط تفکر و رفتار سبک سرانه سیاسی این دولت را آشکارا به نمایش می گذارد (این اظهارات) نشان دهنده نظام راهزنی است که با هدف رسیدن به خواسته های خود دست به انجام جنایت می زند.

این منبع افزود، اعتراف ترامپ به این تصمیم تأکید می نماید که دولت آمریکا، دولتی منحرف و خارج از دایره قانون است که در راه رسیدن به منافع خود در منطقه همان شیوه قتل و ترور سازمان های تروریستی را بدون توجه به قواعد قانونی، انسانی یا اخلاقی در پیش گرفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 416

به "واکنش روسیه به طرح آمریکا برای ترور بشار اسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به طرح آمریکا برای ترور بشار اسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید