هوش مصنوعی ضامن امنیت ملی است

به گزارش اهدا بلاگ، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عصر امروز از عظیم ترین مرکز تحقیقات هوش مصنوعی کشور در شرکت دانش بنیان پارت بازدید و از سه سامانه هوش مصنوعی ساها، سهاب و هوشیو رونمایی کرد.

هوش مصنوعی ضامن امنیت ملی است

اخبار شرکت ها؛ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عصر امروز از عظیم ترین مرکز تحقیقات هوش مصنوعی کشور در شرکت دانش بنیان پارت بازدید و از سه سامانه هوش مصنوعی ساها، سهاب و هوشیو رونمایی کرد.

سورنا ستاری گفت: هوش مصنوعی حوزه اقتدار کشورهاست در آینده نزدیک و ضامن امنیت ملی آنان است. به همین علت این مبحث با جدیت در معاونت علمی دنبال می گردد.

وی اضافه نمود: ایران صاحب عظیم ترین استارتاپ های منطقه در حوزه های مختلف آی سی تی و بیوتکنو بوده و در هوش مصنوعی هم مدعی هستیم و باید در هوش مصنوعی در حد بیو و نانو تکنولوژی سرمایه گذاری انجام گردد.

وی با اشاره به اینکه درست است که کشورهای اطراف از سامانه های خارجی استفاده می نمایند اما از توان خوب نوشتن نرم افزارها و بهره برداری از آن ها در داخل کشور سخن گفت و تاکید نمود: بعضی از سرویس ها باید حتما داخلی باشند چون به زبان فارسی و لهجه های محلی حساس هستند و باید هوش مصنوعی برای بهره برداری از سرویسهای داخلی در داخل کشور توسعه پیدا نمایند.

وی با افتخار از توان علمی برنامه نویسان ایرانی ادامه داد: ما از نظر مقالات علمی در جهان در سایمگ ها رتبه 9 و در آی اس آی رتبه 14 را دارا هستیم و از تمام شرکت هایی که در هوش مصنوعی کار می نمایند حمایت می کنیم. او در خصوص محصولات پارت گفت: شرکت پارت از شرکت های عظیم این حوزه است که محصولاتش در حوزه هوش مصنوعی قابل صادرات بوده و باید مورد حمایت بیشتری قرار بگیرد و با این فرایند، قطعا سال آینده رشد چند برابری خواهد داشت.

علی رسولی زاده مدیرعامل شرکت پردازش اطلاعات اقتصادی پارت، ضمن اشاره به سرمایه گذاری هفت ساله این شرکت بر زیرساخت فناوری و ایجاد تیم های متنوع هوش مصنوعی در معرفی این سامانه ها گفت: ساها، سامانه احراز هویت غیرحضوری با استفاده از هوش مصنوعی است و کاربردهای فراوانی برای احراز هویت افراد در بازار سرمایه، بانک ها، آزمون ها و ... دارد. سهاب، نخستین مارکت پِلِیس (Market Place) حوزه هوش مصنوعی است. علاوه بر صد سرویس هوش مصنوعیِ مرکز تحقیقات هوش مصنوعی پارت، سرویس های سایر فعالان هوش مصنوعی کشور هم در اینجا امکان عرضه دارند. هوشیو پایگاه جامع محتوایی در حوزه هوش مصنوعی است که اطلاعات و آموزش های گوناگونی در قالب محتوای متنی، صوتی و تصویری در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد.

در حاشیه این بازدید از سومین شماره سالنامه بوم شناسی هوش مصنوعی رونمایی شد. این سالنامه به آنالیز فرایندها و رخدادهای هوش مصنوعی در ایران می پردازد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 345

به "هوش مصنوعی ضامن امنیت ملی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی ضامن امنیت ملی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید