همایش هنر، کرونا برگزار می گردد

به گزارش اهدا بلاگ، همایش هنر/کرونا: هنر و بیماری های فراگیر به همت پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران و با همراهی دانشگاه هنر برگزار می گردد.

همایش هنر، کرونا برگزار می گردد

شیوع و گسترش جهانی ویروس کرونا، تمام مناسبات سیاسی، اجتماعی، مالی، فرهنگی و هنری را دستخوش تغییرات و دگرگونی های عدیده ای ساخته و به نوعی همگان را به تأمل و بازنگری تمام عرصه ها فراخوانده است. در این میان، انواع هنر و به تبع آن هنرمندان نیز از تأثیر این ویروس فراگیر برکنار نمانده اند و تعریفی جدید در عرصه هایی گوناگون چون آفرینش، فراوری، عرضه، رسالت و کارکرد هنر را شاهدیم.

پژوهشکده هنرِ فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران به منظور تحلیل و آنالیز تأثیر این همه گیری جهانی در هنر و جامعه هنری، همایش هنر و بیماری های فراگیر: هنر/کرونا را با همکاری دیگر سازمان های فرهنگی و هنری برگزار می نماید.

پژوهشگران علاقه مند می توانند یافته های پژوهشی خود را حول محورهای مطالعاتی زیر به دبیرخانه این همایش ارسال نمایند:

1. تحولات در آفرینش های هنری: کرونا و آفرینش های فردی و جمعی، آفرینش های تعاملی، معماری آپارتمانی و زندگی قرنطینه ای، تجربیات تازه در خلق آثار هنری، شکل گیری گونه های تازه در هنر همچون هنرهای خانگی، هنر بالکنی، نمایش های آپارتمانی، اجراهای آنلاین، دگرگونی های سبکی و مضمونی، شرایط هنرهای محیطی مانند سینمای فضای باز و ... .

2. فناوری و نوآوری های هنری: نقش برنامه های اینترنتی در شکل گیری صورت های تازه هنری، توسعه هنرهای چندرسانه ای، فضای مجازی و هنر، مخاطب شناسی مجازی و ... .

3. نقد هنری: کارایی و نحوه مواجهه نقدها با بیمارهای واگیردار به خصوص کرونا، تصویرشناسی، اسطوره شناسی کرونا، نقدهای نوین برای شرایط نوین و ... .

4. زیبایی شناسی و فلسفه هنری: هستی شناسی آثار قرنطینه ای، تغییرات زیبایی شناختی دوره کرونایی، زیبایی شناسی هنر پس از کرونا و ... .

5. اقتصاد و هنر: شرایط کسب وکار در دوره قرنطینه ای، چگونگی حمایت از هنرمندان آسیب دیده و ... .

6. آموزش هنری: آسیب شناسی آموزش های از راه دور، معرفی الگوهای مناسب آموزش مجازی هنر، در جست وجوی شیوه های تازه آموزش و ... .

7. هنر و بحران های اجتماعی -روانی: هنردرمانی و نقش آن در ایجاد آرامش روانی، نقش هنر در همبستگی خانوادگی و اجتماعی، نقش قرنطینه در عمومی کردن هنر، هنر و اوقات فراغت قرنطینه ای، ذائقه شناسی مخاطب قرنطینه ای و ... .

8. سیاست گذاری و مدیریت هنری: آسیب شناسی قوانین هنری برای دوره قرنطینه، حق مؤلف در فضای مجازی، الگوهای مدیریت رویدادهای هنری در دوران قرنطینه ای و ... .

9. بیماری های فراگیر و روابط بینافرهنگی هنری: هم آفرینی های بینافرهنگی، برگرفتگی های بینافرهنگی، همبستگی و همکاری هنرمندان برای مقابله با آسیب های مشترک، دیپلماسی هنری در دوره قرنطینه ای و ... .

10. مطالعات تاریخی تطبیقی: آثار دوره کرونایی و مقایسه آنها با آثار دوره های مربوط به طاعون و آنفلوآنزای اسپانیایی و... ، استفاده از تجربیات تاریخی -هنری در گذشته و ... .

علاقه مندان برای شرکت در این همایش می توانند چکیده مقالات خود را تا 20 خرداد 1399 به نشانی رایانامه [email protected] ارسال نمایند. پس از داوری اولیه، چکیده مقالات منتخب اعلام خواهد شد. مهلت ارسال اصل مقالات منتخب 15 شهریور 1399 خواهد بود. همچنین پس از داوری نهایی، عناوین مقالات برگزیده تا 30 شهریور 1399 اعلام خواهد شد. این همایش در روزهای 29 و 30 مهر 1399 به کار خود خاتمه خواهد داد.

مخاطبان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به دبیرخانه همایش به نشانی خیابان ولیعصر (عج)، بالاتر از خیابان امام خمینی (ره)، نبش کوچه شهید حسن سخنور، شماره 29 مراجعه نمایند و یا با شماره های 2ـ66956190 تماس بگیرند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 174

به "همایش هنر، کرونا برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همایش هنر، کرونا برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید