نرخ سرویس های مدارس 2 برابر قیمت مصوب ، والدین از دردسرهای تامین هزینه های سرویس مدارس می گویند

به گزارش اهدا بلاگ، خانواده ها از بی توجهی به نرخ اعلام شده در سامانه سرویس مدارس و دریافت هزینه هایی متفاوت و گاه تا دو برابر نرخ مصوب خبر می دهند.

نرخ سرویس های مدارس 2 برابر قیمت مصوب ، والدین از دردسرهای تامین هزینه های سرویس مدارس می گویند

به گزارش خبرنگاران، از ابتدای مهر ماه جاری، افزایش هزینه های سرویس مدارس، مسائل پیش آمده در شهر تهران، مشخص هزینه های عجیب و پس از آن تعدیل قیمت ها، مسائل زیادی را برای خانواده ها رقم زده است.

در شهر تهران سامانه https://sns.tehranedu.ir از سوی اداره کل آموزش و پرورش برای ثبت نام سرویس مدارس اعلام شده است.

به تازگی نیز در سامانه سپند (سامانه پایش ناوگان دانش آموزی) امکان ثبت درخواست سرویس به وسیله خانواده ها فراهم شده است.

به گفته خانواده ها با وجود ثبت نام در هر دو سامانه اما همچنان از برقراری سرویس برای رفت و آمد دانش آموزان خبری نیست.

یکی از شهروندان تهرانی که فرزندش در دوره مبه وسیلهه دوم منطقه 6 تحصیل می نماید با اشاره به عدم برقراری سرویس مدرسه می گوید: با وجود ثبت نام در سامانه اعلام شده از سوی آموزش و پرورش شهر تهران اما هیچ تماسی از سوی پیمانکاران مجاز برقرار نشد.

او می گوید: سامانه، هزینه سرویس مدرسه را به ازای مسافت 9 کیلومتری، 7 میلیون تومان مشخص نموده است اما به علت آنکه تماسی گرفته نشد، مدرسه به والدین گفت با پیمانکاری که سال گذشته سرویس رفت و آمد دانش آموزان را عهده دار بود به توافق برسند. این پیمانکار هزینه 7 میلیون تومانی را 13 میلیون و 400 هزار تومان دریافت می نماید یعنی دقیقاً 2 برابر قیمت مصوب!!

شهروند دیگری که فرزندش در دوره ابتدایی منطقه 18 شهر تهران تحصیل می نماید، در سخنانی مشابه از عدم برقراری سرویس مدرسه خبر می دهد.

به گفته او، به علت عدم تماس از سوی پیمانکاران معرفی شده با راننده ای آزاد به توافق رسیده است آن هم با مبلغی بیش از نرخ مصوب.

مرتضی ضامنی؛ مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور در شبکه افق صدا و سیما این مشکل را ناشی از عملکرد آموزش و پرورش شهر تهران دانسته و می گوید: آموزش و پرورش شهر تهران رأساً قیمت هایی بیشتر از قیمت مصوب شورای شهر برای سرویس مدارس گفت و این باعث نارضایتی شهروندان شد در نهایت با پیگیری های لازم، قیمت ها تعدیل و نرخ مصوب شورای شهر اعلام شد.

به گفته او، در چنین شرایطی که نرخ بالاتر اعلام می گردد و سپس کاهش می یابد، نارضایتی ایجاد می گردد البته با پیمانکاران و سازمان تاکسیرانی صحبت کردیم تا بتوانیم کار را مدیریت کنیم.

در سوی دیگر اما سید صدرا خوش قدم؛ رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان شهر تهران، مشکل سرویس مدارس را متوجه شورای شهر دانسته و می گوید: هم اکنون شرایط قیمت گذاری سرویس مدارس به صورت دستوری شده است؛ شورای شهر در مصوبه نرخ سرویس مدارس، تورم جامعه را درنظر نگرفت و اکنون رانندگان می گویند این رقم با واقعیت هماهنگ نیست و برای آنها ارزان نیست.

خاتمه اختلاف نظر میان مسئولان کشور باعث شده است تا در نهایت نرخ توافقی میان خانواده ها و رانندگان ملاک باشد، رقمی که گاه تا دو برابر نرخ مصوب است.

ابراهیم نجار؛ رئیس اداره امور اقتصادی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به این موضوع می گوید: در جلسه ای مشترک با مسئولان مرتبط، جمع بندی این بود که به صورت غیررسمی سرویس مدارس با نرخ توافقی انجام گردد و تلویحا به نرخ توافقی میان خانواده ها و سرویس مدارس رضایت دادند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 مهر 1401 بروزرسانی: 27 مهر 1401 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1352

به "نرخ سرویس های مدارس 2 برابر قیمت مصوب ، والدین از دردسرهای تامین هزینه های سرویس مدارس می گویند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ سرویس های مدارس 2 برابر قیمت مصوب ، والدین از دردسرهای تامین هزینه های سرویس مدارس می گویند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید