مهلت ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری تا پس فردا

به گزارش اهدا بلاگ، ثبت نام وام ضروری بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری مرحله اول سال 1401-1400 که از ابتدای آبان ماه شروع شده است، خاتمه همین ماه (یکشنبه، 30 آبان) به خاتمه می رسد.

مهلت ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری تا پس فردا

به گزارش خبرنگاران، به منظور ثبت نام این وام یک بازه زمانی 30روزه (آبان ماه) اعلام شده است و تنها به وسیله درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir انجام و پس از اتمام مهلت یک ماهه ثبت نام، سوابق متقاضیان از جمله مجموع وام های دریافتی، بهره مندی از سایر تسهیلات، اندازه حقوق و … آنالیز می گردد.

پس از آن با اولویت بندی و براساس اندازه اعتبار تخصیصی از سوی بانک عامل، تعداد تسهیلات که 300هزار فقره است به واجدین شرایط تعلق می گیرد.

پرداخت وام ضروری سال 1401-1400 به حساب واجدین شرایط به صورت ماهانه و براساس نوبت بندی که در سایت اعلام می گردد انجام خواهد شد که اطلاعات آن پس از معین شدن نتایج، اطلاع رسانی می گردد.

طبق اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، اندازه وام ضروری در این دوره 12 میلیون تومان معین شده است و تنها به متقاضیانی پرداخت می گردد که به وسیله حساب بانک صادرات حقوق بازنشستگی یا مستمری دریافت می نمایند. وام با نرخ سود چهار درصد ارائه می گردد و اقساط بازپرداخت آن 36 ماهه (ماهانه 000‘543‘3 ریال) خواهد بود.

مبلغ وام، پس از اعلام اسامی متقاضیان واجد شرایط، بر اساس اولویت معین شده به شماره حساب متقاضی در بانک صادرات ایران واریز می گردد و واریز وام به وسیله پیامک به اطلاع آن ها خواهد رسید.

افراد زیر مجاز به ثبت نام وام ضروری نیستند:

- بازنشستگانی که کمتر از یک سال از صدور حکم بازنشستگی آنها گذشته باشد.

- وارث ذکوری که تا سه سال آینده از فهرست وظیفه بگیران خارج می گردد.

- متقاضیانی که حکم ترمیم حقوق در امسال برای آنها صادر نشده باشد.

در صورتی که چند نفر به عنوان وراث وظیفه بگیر باشند، وام ضروری تنها به یک نفر و به شرط جلب رضایت سایر وظیفه بگیران تعلق خواهد گرفت. به این منظور تکمیل فرم تعهد وراث لازم است و تنها در صورت ارائه فرم تعهد وراث و تأیید مدیریت های صندوق بازنشستگی در مرکز استان درخواست ثبت نام نماینده در فهرست متقاضیان وام ضروری قرار خواهد گرفت.

بعلاوه درخصوص وراث صغیر و محجور، ارائه اصل حکم سرپرستی صادره به وسیله دادگستری جمهوری اسلامی ایران در هنگام دریافت وام لازم است.

ذکر شماره دفترکل بازنشستگی ، شماره ملی ، شماره حساب بانک صادرات ایران و شماره تلفن همراه برای ثبت نام الزامی است.

بعلاوه تاکید شده است که ثبت نام در سامانه، الزاما حقی را برای پرداخت وام به متقاضی ایجاد نخواهد کرد. پس از اتمام مراحل ثبت نام مدارک متقاضیان و سوابق آنها درباره دریافت دیگر وام ها و تسهیلات مورد آنالیز قرار می گیرد. بر اساس اندازه اعتبار تخصیصی به وسیله بانک عامل، واجدان شرایط معین شده و اسامی آن ها در سامانه اعلام می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 دی 1400 بروزرسانی: 7 دی 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1102

به "مهلت ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری تا پس فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری تا پس فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید