مقاله: عوارض سس مایونز برای سلامتی عوارض سس مایونز برای سلامتی

به گزارش اهدا بلاگ، سس مایونز دارای مقدار زیادی کلسترول و انواع چربی های دیگه است که در واقع بسیار مساعد برای رشد باکتریه. از اونجایی که سرعت رشد میکروب توی سس مایونز خیلی زیاده، این ماده حاوی مواد نگهدارنده مثل سربات پتاسیم و بنزوات سدیمه که سرطانزا هستن.

مقاله: عوارض سس مایونز برای سلامتی عوارض سس مایونز برای سلامتی

اگر کودک با افزودن ماست به سس، از خوردن آن امتناع می کند و بهانه می گیرد، می توان از سس های مایونز کم چرب که در تولید آنها، عوامل حجم دهنده طبیعی جایگزین چربی شده اند، استفاده کرد.

از میان سس ها، نوع چربی ای که مخصوصا در سس مایونز وجود دارد، مقدار قابل توجهی اسیدچرب اشباع قرار گرفته. هرچند که ممکن است مقداری از آنها توسط چربی های گیاهی جایگزین شده باشد. از بین چربی ها، چربی های اشباع مضر ترین هستند و سس هایی که حاوی این نوع چربی باشند از بد ترین سس ها هستند.

البته اصطلاح سس مایونز اشتباه است و درست آن سس سفید است. در ایران آنرا با برندی می شناسند که وارد ایران شده دقیقا همان اشتباهی که مدتها در مورد مایع ظرفشویی و ریکا میشد.

تحقیقات نشون داده، سس مایونز چون هنگام تولید در درجه حرارت زیادی قرار می گیره به همین دلیل چربی های اون مستقیما توی دیواره های قلبی عروقی قلب و مغز رسوب می کنن و خطر سکته قلبی و مغزی رو افزایش می دن؛ همچنین توی فرایند تهیه سس مایونز ماده ای به نام پراکسید استفاده می شه که این ماده توی کاهش قدرت یادگیری و فراموشی تاثیر خیلی زیادی داره و در بین سالمندان باعث ایجاد آلزایمر می شه.

منبع مقاله: عوارض سس مایونز برای سلامتی عوارض سس مایونز برای سلامتی

انتشار: 10 دی 1400 بروزرسانی: 10 دی 1400 گردآورنده: ehdablog.ir شناسه مطلب: 1105

به "مقاله: عوارض سس مایونز برای سلامتی عوارض سس مایونز برای سلامتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: عوارض سس مایونز برای سلامتی عوارض سس مایونز برای سلامتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید